ATP w Montrealu: Kubot i Melo przegrali już w pierwszej rundzie

Łukasz Kubot i Marcelo Melo odpadli z turnieju ATP 1000 w Montrealu już po pierwszym meczu. Polak i Brazylijczyk, którzy byli w tych zawodach rozstawienie z "dwójką", przegrali 7:6(5), 3:6, 9-11 z grającymi z dziką kartą Brytyjczykiem Andym Murrayem i Hiszpanem Feliciano Lopezem.

Kubot i Melo zaczęli ten mecz od pogoni za rywalami, w pierwszym secie przegrywali bowiem 2:4. Udało im się doprowadzić do remisu, a później wygrać tie-break, w którym decydujące okazały się dwie ostatnie ostatnie akcje, wygrane przez Polaka i Brazylijczyka.

Mistrzowie Wimbledonu sprzed dwóch lat przespali jednak początek drugiego seta, co m Murray i Lopez skrzętnie wykorzystali. Szybko wyszli na prowadzenie 3:0 i utrzymali tę przewagę do końca partii. Wyniku meczu musiał więc rozstrzygnąć super tie-break.

Tym razem początek decydującego starcia należał do Polaka i Brazylijczyka, którzy wyszli na prowadzenie 4:1. do pełni szczęścia brakowało im tylko trzech punktów, ale rywale nie odpuszczali. Przy stanie 9:8 Kubot i Melo mieli meczbola, ale nie wykorzystali okazji, jak się okazało pierwszej i ostatniej. Trzy kolejne akcje wygrali bowiem Brytyjczyk i Hiszpan, co oznaczało, że to właśnie oni zagrają w drugiej rundzie turnieju Roger Cup. Ich rywalami będą Francuzi Jeremy Chardy i Fabrice Martin.

W rywalizacji singlistów do drugiej rundy turnieju w Montrealu awansował we wtorek Hubert Hurkacz, który wygrał z Amerykaninem Taylorem Fritzem 6:3, 7:5. W środę Polak zagra z rozstawionym z czwórką Stefanosem Tsitsipasem. Przed rokiem Grek grał w finale tej imprezy i przegrał z Rafaelem Nadalem.

Wynik meczu 1. rundy gry podwójnej:

Feliciano Lopez, Andy Murray (Hiszpania, W. Brytania) - Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 2) 6:7 (5), 6:3, 11-9.