Prezes PZPS: Nie powinniśmy się nikogo obawiać

Siatkówka

Prezes PZPS Jacek Kasprzyk po konferencji w Gdańsku przyznał, że wierzy w awans reprezentacji Polski na IO w Tokio. - Trener Vital Heynen świetnie przygotował kadrę - powiedział.

- Mam nadzieję, że bilet na Igrzyska Olimpijskie nie tylko jest w zasięgu ręki, ale uda nam się go wywalczyć mimo ciężkiej grupy, w której jesteśmy. To my jesteśmy mistrzami świata, więc nie powinniśmy się nikogo obawiać – stwierdził prezes PZPS.
 
Przeciwnikami Biało-Czerwonych w turnieju będzie Tunezja, Francja oraz Słowenia. 
 
- Tunezja też jest mocnym przeciwnikiem, ale tego zespołu nie powinniśmy się bać. Przede wszystkim Francuzi, którzy grają specyficzną siatkówkę, są dla nas sporym zagrożeniem. Słowenia jest zdecydowanie zespołem, na który zwróciłbym uwagę. Jest to klasowy zespół. Wielu słoweńskich zawodników gra w ligach europejskich i już dwa razy wyeliminowali nas z mistrzostw Europy, na szczęście to było dawno - dodał.
 
Reprezentacja Polski tydzień przed turniejem kwalifikacyjnym miała okazję sprawdzić się w Memoriale Jerzego Huberta Wagnera.
 
- Przed nami najważniejszy turniej w sezonie, a po Memoriale Wagnera mieliśmy cały tydzień na to, by doszlifować elementy, których zabrakło w Memoriale. Trener Heynen wybrał najlepszy skład i świetnie przygotował kadrę na turniej w Gdańsku, więc nawet nie myślę o graniu turnieju kontynentalnego – zakończył Kasprzyk.
NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze