Już od pewnego czasu mówiło się o napiętych relacjach Lukaku z Manchesterem United. Ole Gunnar Solskjaer nie widział miejsca w pierwszym składzie dla Belga w nadchodzącym sezonie. Co więcej, napastnik nie pojawił się na pierwszych treningach "Czerwonych Diabłów". Zamiast tego widziano go trenującego z Anderlechtem.

Lukaku do ekipy United trafił w lipcu 2017 roku z Evertonu. Klub z Old Trafford zapłacił za niego aż 84,70 mln euro. Teraz "Czerwone Diabły" chciały odzyskać przynajmniej część z tej kwoty. Udało się zarobić 60 milionów, a kolejne 13 mln Manchester ma otrzymać w ramach bonusów.

W trakcie okienka wydawało się, że Lukaku trafi do Serie A, ale do Juventusu. W ostatnich dniach do gry włączył się Inter i to właśnie w barwach ekipy z Mediolanu będzie występował Belg. W lecie do ekipy "Nerazzurich" przyszło dziewięciu piłkarzy m.in. Matteo Politano, Diego Godin czy też Valentino Lazaro.

Środkowy napastnik reprezentacji Belgii zarobi za sezon gry w Mediolanie 8,5 mln euro. Belg stał się najdroższym transferem w historii Interu. Wyprzedził Christiana Vieriego oraz Joao Mario.