Szymański wznawia karierę! Bohater spektakularnej walki poznał kolejnego rywala

Sporty walki

Patryk Szymański (19-2, 10 KO) zakończył karierę po niesamowitej walce z Robertem Talarkiem na gali MB Boxing Night: Ostatni Taniec. Wiele osób prosiło go wtedy o przemyślenie tej decyzji. Pięściarz postanowił dać sobie jeszcze jedną szansę. W październiku zmierzy się z Denisem Kriegerem (14-8-2, 9 KO).

Były młodzieżowy mistrz świata stworzył wraz z Talarkiem niezapomniane widowisko. Choć ich pojedynek trwał niespełna pięć rund, to działo się tyle, że emocjami można byłoby obdzielić wiele gal. Obaj zawodnicy aż dziesięciokrotnie lądowali na deskach! Ostatecznie lepszy okazał się ten bardziej doświadczony, a Szymański - który przed galą zapowiadał zakończenie kariery w przypadku porażki - zawiesił rękawice na kołku.

 

Kiedy jednak wypowiadał takie słowa, nie mógł spodziewać się tak szalonego pojedynku. Wielu kibiców i ekspertów prosiło zawodnika o przemyślenie tej decyzji, biorąc pod uwagę przebieg tego starcia. Szymański ostatecznie dał sobie jeszcze jedną szansę. 4 października zmierzy się z Denisem Kriegerem na gali Tymex Boxing Night 9 w Częstochowie.

Poza tym zobaczymy walkę Roberta Parzęczewskiego z Patrickiem Mendym, kolejną obronę pasa mistrzyni świata Ewy Brodnicka, która zmierzy się z Edith Soledad Matthysse (siostrą Lucasa, byłego mistrza świata) oraz kolejne występy Łukasza Wierzbickiego oraz Tomasza Gromadzkiego.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze