Kwalifikacje olimpijskie Tokio 2020: Polska – Francja. Relacja i wynik na żywo

W sobotę wszyscy kibice reprezentacji polskich siatkarzy wstrzymają na chwilę oddech. O godzinie 15.00 w Gdańsku podopieczni Vitala Heynena przystąpią do drugiego meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Tokio. Relacja i wynik na żywo meczu Polska - Francja na Polsatsport.pl.

W piątek Biało-Czerwoni bez większych problemów rozprawili się w trzech setach z Tunezją (25:15, 25:19, 25:19). Brak presji wyniku spowodował, że selekcjoner reprezentacji Polski mógł posłać na parkiet wszystkich czternastu zawodników powołanych na turniej rozgrywany w gdańskiej ERGO ARENIE.

Również Francuzi odnieśli zwycięstwo bez straty seta, jednak ze Słoweńcami mieli o wiele więcej problemów niż Polacy z ekipą z Afryki. Wystarczy powiedzieć, że pierwsza partia zakończyła się dopiero po grze na przewagi, natomiast w trzeciej zwycięstwo Trójkolorowym dała seria znakomitych zagrywek w wykonaniu Kevina Le Roux.

Wiele wskazuje na to, że sobotni mecz z podopiecznymi Laurenta Tillie będzie najważniejszym w obecnym sezonie reprezentacyjnym.

- Musimy podejść do tego spotkania tak, jakbyśmy grali o złoty medal mistrzostw świata. Zagramy najlepiej, jak tylko potrafimy. To będzie najważniejszy mecz w tym roku - powiedział przyjmujący reprezentacji Polski Bartosz Kwolek.

Francuska prasa wiele uwagi poświęca również wewnętrznemu starciu pomiędzy dwoma największymi gwiazdami obu stron - Wilfredo Leonem a Earvinem Ngapethem. Dziennik "L'Equipe" zachwycał się umiejętnościami tego pierwszego, mówiąc nawet, że "wyżej od niego jest tylko niebo" oraz chwaląc go za piekielnie mocne i celne zagrywki. Zdaniem francuskich dziennikarzy przewagę w obronie ma już jednak Ngapeth, choć czasem brakuje mu dyscypliny w bloku.

Jeśli chodzi o bycie liderem na parkiecie, to ciężko wskazać, który z nich spisuje się w tym aspekcie lepiej. Kto skradnie więc show w trakcie sobotniego spotkania?

Dziennikarze wspomnianego już francuskiego dziennika są zdania, że Leon zapisze na swoim koncie więcej punktów od swojego nemesis z drugiej strony siatki, jednak w całym meczu lepsi okażą się "Trójkolorowi". Pokusili się nawet o wróżbę, według której: "Leon wywalczy 24 punkty (popisując się pięcioma asami serwisowymi) i rozegra swój najlepszy jak dotąd mecz w reprezentacji Polski, natomiast Ngapeth uzbiera o sześć "oczek" mniej, ale uda mu się przypieczętować zwycięstwo Francuzów (3:1) zagrywką.

Relacja i wynik na żywo z meczu Polska - Francja od godziny 14.00 na Polsatsport.pl.

Relacja zakończona

Polska – Francja 3:0 (25:21, 25:19, 25:20) Michał Kubiak skończył mecz! Polacy o krok od olimpijskiego awansu.

Polska – Francja 2:0, 24:20 Piłka meczowa dla Polski!

Polska – Francja 2:0, 23:18 Autowy atak Francuzów.

Polska – Francja 2:0, 21:17 Przestrzelona zagrywka Trójkolorowych.

Polska – Francja 2:0, 20:16 Wilfredo Leon popisał się skutecznym atakiem.

Polska – Francja 2:0, 19:15 Michał Kubiak skutecznie z lewego skrzydła.

Polska – Francja 2:0, 17:12 Kolejny blok Polaków!

Polska – Francja 2:0, 16:12 Wilfredo Leon zaskoczył Francuzów atakiem z drugiej linii. Cztery oczka różnicy na drugiej przerwie.

Polska – Francja 2:0, 15:12 Wilfredo Leon zaserwował w aut.

Polska – Francja 2:0, 15:11 Polacy znów odskakują rywalom w środkowej części seta!  Trener Laurent Tillie poprosił o czas.

Polska – Francja 2:0, 13:10 Maciej Muzaj - as serwisowy.

Polska – Francja 2:0, 12:10 Earvin N'Gapeth zaserwował w siatkę.

Polska – Francja 2:0, 9:8 Mateusz Bieniek skutecznie ze środka.

Polska – Francja 2:0, 8:7 Zepsuty serwis Francuzów. Minimalna różnica na pierwszej przerwie.

Polska – Francja 2:0, 7:7 Earvin N'Gapeth rozbił potrójny blok Polaków.

Polska – Francja 2:0, 7:5 Fabian Drzyzga zaatakował z przechodzącej piłki.

Polska – Francja 2:0, 5:4 Skuteczny atak Wilfredo Leona.

Polska – Francja 2:0, 4:4 Wyrównana walka na początku seta.

Polska – Francja 2:0, 2:1 Rozpoczął się trzeci set.

Polska – Francja 2:0 (25:21, 25:19) Michał Kubiak asem serwisowym ustalił wynik drugiego seta!

Polska – Francja 1:0, 24:19 Mateusz Bieniek atakiem ze środka wywalczył piłkę setową.

Polska – Francja 1:0, 23:18 Zablokowany Mateusz Bieniek.

Polska – Francja 1:0, 23:16 Skuteczny atak Michała Kubiaka.

Polska – Francja 1:0, 22:16 Zablokowany Michał Kubiak.

Polska – Francja 1:0, 22:15 Skuteczna kontra Francuzów.

Polska – Francja 1:0, 21:12 Wilfredo Leon - as serwisowy.

Polska – Francja 1:0, 20:12 Zablokowany Earvin N'Gapeth. Trener Laurent Tillie poprosił o czas.

Polska – Francja 1:0, 19:12 Piotr Nowakowski popisał się efektownym atakiem ze środka.

Polska – Francja 1:0, 18:11 Dotknięcie siatki przez Francuzów przy bloku.

Polska – Francja 1:0, 16:11 Zablokowany Earvin N'Gapeth! Pięć punktów zaliczki na drugiej przerwie.

Polska – Francja 1:0, 15:11 Earvin N'Gapeth posłał piłkę w aut.

Polska – Francja 1:0, 13:11 Wilfredo Leon z sytuacyjnej piłki zaatakował w aut.

Polska – Francja 1:0, 12:9 Earvin N'Gapeth przerwał serię Polaków.

Polska – Francja 1:0, 12:8 Maciej Muzaj zaatakował z przechodzącej piłki. Seria punktów przy zagrywce Michała Kubiaka.

Polska – Francja 1:0, 10:8 Stephen Boyer zablokowany. Trener Laurent Tillie poprosił o czas.

Polska – Francja 1:0, 9:8  Wilfredo Leon po bloku rywali.

Polska – Francja 1:0, 7:8 Barthelemy Chinenyeze ustalił wynik na pierwszej przerwie. Minimalna przewaga Trójkolorowych.

Polska – Francja 1:0, 4:6 Cztery odbicia po polskiej stronie.

Polska – Francja 1:0, 3:3 Skuteczny blok i Polacy odrobili straty.

Polska – Francja 1:0, 1:3 Minimalna przewaga Trójkolorowych na początku seta.

Polska – Francja 1:0, 0:1 Rozpoczął się set numer dwa.

Polska – Francja 1:0 (25:21) Wilfredo Leon zakończył premierową partię.

Polska – Francja 0:0, 24:21 Kevin Tillie skutecznie. Francuzi jeszcze się bronią.

Polska – Francja 0:0, 24:19 Wilfredo Leon przedarł się przez blok. Piłka setowa dla Polski.

Polska – Francja 0:0, 23:18 Druga przerwa dla trenera Laurenta Tillie.

Polska – Francja 0:0, 22:17 Zablokowany Earvin N'Gapeth.

Polska – Francja 0:0, 21:17 Michał Kubiak zaatakował w aut.

Polska – Francja 0:0, 21:15 Fabian Drzyzga - as serwisowy!

Polska – Francja 0:0, 20:15 Maciej Muzaj skutecznie. Pięć oczek przewagi gospodarzy. Trener Laurent Tillie poprosił o czas.

Polska – Francja 0:0, 19:15 Mateusz Bieniek skończył kontrę Polaków.

Polska – Francja 0:0, 17:13 Kapitalna wymiana, zakończona blokiem na Kevinie Tillie.

Polska – Francja 0:0, 16:13 Stephen Boyer popisał się technicznym atakiem.

Polska - Francja 0:0 (16:12)

Jak wyciągnął to Leon?! Akcja nie miała rytmu, a mimo to reprezentant Polski zakończył atak intuicyjną kiwką... Później nie udało mu się skończyć przechodzącej piłki, ale po dokładnej wystawie Drzyzgi już się nie pomylił. Schodzimy na drugą przerwę techniczną z przewagą!

Polska - Francja 0:0 (14:12)

Vital Heynen prosi o czas. Czy przerwa podziała mobilizująco na Biało-Czerwonych?

Polska - Francja 0:0 (13:9)

Ngapeth w aut i nasza przewaga rośnie!

Polska - Francja 0:0 (12:9)

Boyer zatrzymany pojedynczym blokiem Michała Kubiaka! Brawo!

Polska - Francja 0:0 (8:7)

Kapitalna wystawa Fabiana Drzyzgi i zakończył akcję Wilfredo Leon!

Polska - Francja 0:0 (7:7)

Dwa punkty z rzędu na korzyść Francuzów... Najpierw ominięty został pojedynczy blok Polaków, a chwilę później na środku siatki zablokowany został Piotr Nowakowski.

Polska - Francja 0:0 (6:4)

Francuzi z asem serwisowym... Odchodząca piłka trafia prosto w linię, jednak po chwili Boyer posyła ją prosto w siatkę.

Polska - Francja 0:0 (1:1)

Zaczynamy dobrze! 1:0 dla Polski. Na zagrywce Michał Kubiak. Dobry serwis, jednak radzą sobie Francuzi i ostatecznie Earvin Ngapeth obija Wilfredo Leona na bloku. 1:1.

Przenosimy się już do gdańskiej ERGO ARENY! Obie drużyny są już przy linii bocznej boiska. Za chwilę rozpocznie się najważniejszy mecz reprezentacji Polski w tym sezonie!

Do rozpoczęcia meczu pozostało niespełna 15 minut!

Czy można wskazać faworyta?

Polska - Francja: Kto mocniejszy na papierze?

Jerzy Mielewski, Tomasz Swędrowski oraz Łukasz Kadziewicz porównali formacje Polski i Francji, które w sobotę o godz. 15 w gdańskiej Ergo Arenie zagrają mecz, którego stawką może być awans do igrzysk olimpijskich w Tokio. Dyskusja była zażarta, wnioski wcale nie takie oczywiste - no bo jak porównać Drzyzgę i Toniuttiego, ale udało się podliczyć wynik.

Czy wróżba dziennikarzy "L'Equipe" się spełni?

Francuska prasa: Leon zdobędzie więcej punktów od Ngapetha, ale wygrają Trójkolorowi

Niebiescy gotowi do starcia - pisze w sobotę, na godziny przed meczem Polska - Francja w Gdańsku, na swojej jedynce największa francuska gazeta l'Equipe. Dla paryskiego dziennika kluczem do zwycięstwa może być królewskie starcie pomiędzy Wilfredo Leonem i Earvinem Ngapethem.

Obie drużyny mają na swoim koncie po zwycięstwie bez straty seta. W przypadku porażki, Biało-Czerwoni będą mieli bardzo duży problem z wywalczeniem awansu. Do Tokio pojedzie bowiem tylko najlepsza drużyna, a w ostatnim meczu Francuzi zmierzą się z teoretycznie najsłabszymi Tunezyjczykami.

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska - Francja! Czy polscy siatkarze wykonają niezwykle ważny krok w kierunku awansu do igrzysk olimpijskich w Tokio 2020? Trzymajmy kciuki!