Tokio 2020: Czego potrzebują polscy siatkarze, by awansować na igrzyska?

Zwycięstwo nad reprezentacją Francji znacząco przybliżyło polskich siatkarzy do awansu na igrzyska Tokio 2020. Co musi się stać, by podopieczni trenera Vitala Heynena przypieczętowali olimpijski awans?

Awans na igrzyska olimpijskie wywalczy zwycięzca turnieju rozgrywanego w Gdańsku. W piątkowych meczach Polacy pokonali Tunezję 3:0, a Francuzi, również w trzech odsłonach, uporali się ze Słowenią. W tej sytuacji mecz Polska – Francja miał być kluczowy dla wyłonienia zwycięzcy tej imprezy. Gospodarze wygrali w kapitalnym stylu 3:0 i dzięki temu zwycięstwu Polacy są o krok od wywalczenia olimpijskich paszportów.

Co musi się stać, by biało-czerwoni w piątek świętowali awans do Tokio? Zakładając, że Słowenia i Francja również bez straty seta zdołają pokonać reprezentację Tunezji, Polacy muszą wygrać jednego seta w kończącym interkontynentalny turniej meczu ze Słoweńcami. Biało-czerwoni zmierzą się z tą reprezentacją w niedzielę o godzinie 15.00.

W załączonym materiale wideo skrót meczu Polska – Francja 3:0 (25:21, 25:19, 25:20).