Pechowy uraz Kantora! Porażka polskiej pary w półfinale ME

Polscy siatkarze plażowi Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przegrali w półfinale mistrzostw Europy z parą norweską Anders Berntsen Mol/Christian Sandlie Sorum 1:2 (24:22, 17:21, 9:15). Z powodu kontuzji Kantora Polacy nie zagrają w meczu o brązowy medal.

W premierowej partii starcia Polaków z jedną z najlepszych par na świecie – liderzy światowego rankingu bronią złota ME – oglądaliśmy bardzo wyrównaną walkę i triumf Kantora i Łosiaka w rywalizacji na przewagi (24:22). W drugim secie, przy stanie 16:15,  Kantor doznał pechowego urazu kostki podczas zagrywki. Polak skorzystał z pomocy medycznej, wrócił do gry, ale po tej sytuacji inicjatywę przejęli reprezentanci Norwegii.

Biało-czerwoni ulegli w tej partii 17:21, przegrali również tie-breaka 9:15 i to duet Anders Berntsen Mol/Christian Sandlie Sorum wywalczył awans do finału.

Mol i Sorum w drugiej połowie ubiegłego roku przebojem wdarli się do światowej czołówki. Poza złotem ME odnieśli wówczas cztery zwycięstwa w prestiżowych turniejach World Touru. W tym roku we wspomnianym cyklu również nie zawodzą - od połowy maja nie schodzą z podium. W tym czasie sześć razy stanęli na jego najwyższym stopniu, m.in. w trzech ostatnich imprezach. W mistrzostwach świata zaś sięgnęli po brąz.

Z powodu kontuzji Kantora Polacy nie przystąpią do meczu o brązowy medal.