UFC w Montevideo: Były pretendent brutalnie znokautował rywala i wyzwał Błachowicza

Sporty walki

Volkan Oezdemir (16-4, 12 KO, 1 SUB) dzięki zwycięstwu nad Ilirem Latifim (14-7, 1 NC, 6 KO, 4 SUB) wrócił na zwycięskie tory. Szwajcar podczas UFC w Montevideo znokautował Szweda, a po walce wyzwał do pojedynku Jana Błachowicza (24-8, 6 KO, 9 SUB).

Oezdemir szedł jak burza w UFC aż do pojedynku o pas kategorii półciężkiej z Danielem Cormierem w styczniu 2018 roku. "DC" wygrał przed czasem i od tego czasu zaczęły się problemy Szwajcara. Przegrał jeszcze z Anthonym Smithem i Dominickiem Reyesem, a jego sytuacja w największej organizacji MMA na świecie była nie za ciekawa.

Szansą na rehabilitację było starcie z weteranem kategorii półciężkiej. Latifi wracał po porażce z Coreyem Andersonem. Oezdemir kontrolował pojedynek w stójce i bardzo dobrze bronił się przed próbami sprowadzeń. Z czasem jego ciosy coraz częściej dochodziły do szczęki "Sledgehammera".

W drugiej rundzie Szwajcar dopadł na dobre przeciwnika i zakończył pojedynek. Podczas wywiadu po walce przyznał, że chce teraz walczyć z Błachowiczem lub po raz drugi stanąć naprzeciwko Reyesa.

- Chcę zmierzyć się z Błachowiczem albo znowu Reyesa. Zleję Reyesa, ale tym razem lepiej zaprezentuje się w oczach sędziów - przyznał Oezdemir.

Nokaut Oezdemira na Latifim oraz jego wypowiedź po walce w załączonych materiałach wideo.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie