Asseco Resovia rozpoczęła przygotowania do sezonu

Siatkówka
Asseco Resovia rozpoczęła przygotowania do sezonu
fot. Cyfrasport

Od badań specjalistycznych w Katowicach siatkarze Asseco Resovii Rzeszów rozpoczęli w poniedziałek przygotowania do nowego sezonu ekstraklasy.

- Trener sprawdza stan przygotowania motorycznego. Potem będziemy mieli m.in. badania wydolnościowe zawodników – powiedział prezes rzeszowskiego klubu Krzysztof Ignaczak.

 

Do Katowic przyjechali: Marcin Komenda, Marcin Możdżonek, Bartłomiej Krulickki, Bartłomiej Lemański, Damian Szulc, Zbigniew Bartman, Grzegorz Kosok, Rafał Buszek, Nicolas Marechal i Bartosz Mariański.

 

Ignaczak dodał, że "na razie brakuje czterech zawodników". W późniejszym terminie do drużyny dołączą: Amerykanin Kawika Shoji, Kanadyjczyk Nicholas Hoag, Australijczyk Luke Perry i reprezentant Belgii Tomas Rousseaux.

 

Po badaniach w Katowicach siatkarze przez dwa tygodnie będą trenować w Rzeszowie. Z kolei we wrześniu czeka ich obóz w Spale. - Potem wezmą udział w turniejach towarzyskich w Legnicy, Lwowie i Krośnie. Zamierzamy też rozegrać spotkania sparingowe – mówił prezes Resovii.

 

Pierwszym rywalem rzeszowian w najbliższym sezonie ekstraklasy będzie katowicki GKS. Mecz zaplanowano na 26 października.

 

Ostatni sezon Asseco Resovia zakończyła na siódmym miejscu, najgorszym od kilkunastu lat. W jego trakcie, po serii przegranych spotkań, w klubie nastąpiła zmiana trenera. Andrzeja Kowala zastąpił Gheorghe Cretu. Rumuński szkoleniowiec prowadził zespół do końca sezonu. Aktualnie trenerem rzeszowskiego zespołu jest Piotr Gruszka.

 

Po zakończeniu sezonu z Resovii odeszli m.in. Jakub Jarosz, Mateusz Mika, Łukasz Kozub, David Smith, Dawid Dryja i Mateusz Masłowski.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie