Klopp potwierdził: Alisson wypada na kilka tygodni

Kontuzja Alissona w pierwszym meczu nowego sezonu Premier League przeciwko Norwich City okazała się na tyle poważna, że bramkarz nie wystąpi przez kilka tygodni. Takie informacje przekazał trener Liverpoolu Juergen Klopp.

Alisson opuścił boisko w pierwszej połowie starcia z Norwich City przy stanie 4:0. Brazylijczyk nabawił się urazu bez kontaktu z rywalem, wybijając piłkę z własnego pola bramkowego. Po chwili opuścił murawę wraz z personelem medycznym. Już wtedy można było zakładać, że czeka go przerwa od futbolu.

Teraz wiemy już, że Alissona nie tylko nie zobaczymy w środowym meczu o Superpuchar Europy przeciwko Chelsea, ale również w kilku spotkaniach Premier League.

- Zmaga się z urazem łydki, więc przez jakiś czas nie zagra. Nie chcę przewidywać, ale na pewno nie wydarzy się to w środę. Na pewno chwilę to potrwa i zabierze kilka tygodni - powiedział.

Alissona zastąpi były rywal Łukasza Fabiańskiego - Adrian. Ponadto, klub jest blisko ściągnięcia 35-letniego Andy'ego Lonergana, który miałby pełnić rolę drugiego bramkarza w trakcie kontuzji Brazylijczyka.

Początek studia przed meczem o Superpuchar Europy w środę o 19:00 w Polsacie Sport i Polsacie Sport Premium 1.

W okresie wakacyjnym na kanałach Polsat Sport Premium nie brakuje emocji i wielkich wydarzeń sportowych. W sierpniu widzowie obejrzą starcie klubowych gigantów poprzedniego sezonu, czyli mecz o Superpuchar Europy Liverpool FC – Chelsea. W obu kanałach Polsat Sport Premium są również emitowane wszystkie najlepsze mecze Ligi Mistrzów sezonu 2018/2019, a także historyczne finały tych rozgrywek.