Liga Mistrzów: AFC Ajax - PAOK FC. Relacja i wynik na żywo

Ajax walczy z PAOK w 3. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu w Salonikach padł remis 2:2, a sprawa awansu do fazy play-off kwalifikacji rozstrzygnie się w Amsterdamie. Relacja i wynik na żywo z meczu AFC Ajax - PAOK FC od 20:30 na Polsatsport.pl.

Pierwsze spotkanie w Salonikach zakończyło się wynikiem 2:2. Zgodnie z przewidywaniami goście z Amsterdamu prowadzili już po 10 minutach po golu Hakima Ziyecha, ale w trakcie ostatniego kwadransa pierwszej połowy stracili kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Bramki Chuby Akpoma i Leo Matosa sprawiły, że to gospodarze do przerwy prowadzili 2:1. Jeszcze w pierwszej połowie na murawie w miejsce Kaspera Dolberga pojawił się Klaas-Jan Huntelaar, który w drugiej części gry ustalił wynik meczu na 2:2.

Rewanż odbędzie się na Johan Cruijff Arena w Amsterdamie, stadionie który był w weekend świadkiem zwycięstwa ligowego z FC Emmen 5:0. Gole dla Ajaksu strzelali piłkarze, którzy stanowili o sile ofensywnej amsterdamczyków także w poprzednim, mistrzowskim sezonie - Huntelaaar, Ziyech, Dusan Tadić czy Donny van de Beek. Przyszłość klubowa tego ostatniego wciąż nie jest jasna.

- Donny naturalnie może zagrać w rewanżu z PAOK. Wspominałem o tym już w ubiegłym tygodniu. Co więcej chcielibyście wiedzieć? Donny jest wciąż naszym zawodnikiem, dlatego mogę założyć, że będzie grał u nas w tym sezonie. Jeżeli sytuacja ulegnie zmianie, poinformuje mnie o tym Marc Overmars - powiedział Erik ten Hag na konferencji prasowej poprzedzającej spotkanie.

PAOK sezonu ligowego jeszcze nie zaczął, ale już 24 sierpnia rozpoczyna drogę do obrony mistrzowskiego tytułu. W poprzedniej kampanii piłkarze z Salonik nie zaznali goryczy porażki, a drugi Olympiakos wyprzedzili wyraźnie nawet mimo odjęcia dwóch punktów przez Związek. Na rewanż do Salonik przyleci również Karol Świderski, który w pierwszym spotkaniu spędził miło czas na ławce rezerwowych.

Zwycięzca rywalizacji Ajax - PAOK w 4. rundzie eliminacji LM, zwanej fazą play-off zmierzy się z triumfatorem pary APOEL - Karabach Agdam.

Relacja i wynik na żywo z meczu AFC Ajax - PAOK FC od 20:30 na Polsatsport.pl.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.