Losy deszczowego etapu, prowadzącego wąskimi, krętymi drogami, rozstrzygnęły się na ostatnich metrach, choć przez wiele kilometrów na czele wyścigu jechała trzyosobowa czołówka. Uciekinierzy podzieli między siebie sekundy bonifikat na lotnych premiach i dodatkowym finiszu, tzw. "złotym kilometrze", ale kilka kilometrów przed metą zostali doścignięci.

 

Na finiszu zaciętą walkę stoczyli Bennett i Holender Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma). Jeszcze kilka metrów przed "kreską" prowadził holenderski kolarz, ale sprinter Bory-hansgrohe zdołał go doścignąć i rzutem roweru zapewnił sobie trzecie z rzędu etapowe zwycięstwo. Różnica była tak niewielka, że przez kilka minut nie ogłaszano zwycięzcy, co nastąpiło dopiero po przeanalizowaniu przez sędziów zapisu fotofiniszu.

 

- Najważniejsze było dziś, aby jechać bezpiecznie, z przodu peletonu i nie tyle oszczędzać siły na końcówkę, co uniknąć upadku. Na ostatnich metrach myślałem już tylko o tym, że mój rower był jak "najdłuższy" - mówił na mecie Bennett.

 

Irlandczyk umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji, a przesunięcia w czołówce wynikają z bonifikat zdobytych na trasie i na mecie. Na drugie miejsce awansował trzeci na mecie Belg Jasper Philipsen (TEam Emirates), a dotychczasowego wicelidera, Łukasza Wiśniowskiego (CCC) wyprzedził jeszcze Groenewegen. Awans na piąte miejsce zanotował inny kolarz CCC Belg Guillaume van Keirsbulck, jeden z uczestników środowej ucieczki i zwycięzca premii "złotego kilometra".

 

Obaj polscy kolarze startujący w wyścigu przyjechali na metę w peletonie, w czasie zwycięzcy. Łukasz Wiśniowski z CCC Team był 27., a Michał Gołaś z ekipy Ineos - 73.

 

Siedmioetapowy wyścig zakończy się w niedzielę w Geraardsbergen.

 

Wyniki trzeciego etapu (wokół Aalter, 167 km).

 

1. Sam Bennett (Irlandia/Bora-hansgrohe 3:48.36
2. Dylan Groenewegen (Holandia/Jumbo-Vismo-Jumbo)
3. Jasper Philipsen (Belgia/Team Emirates)
4. Juergen Roelandts (Belgia/Movistar)
5. Florian Senechal (Francja/Deceuninck-Quick-Step)
6. Edward Theuns (Belgia/Trek-Segafredo)
...
27. Łukasz Wiśniowski (Polska/CCC)
73. Michał Gołaś (Polska/Ineos) wszyscy ten sam czas

 

Klasyfikacja generalna:

 

1. Sam Bennett (Irlandia/Bora-hansgrohe) 11:16.23
2. Jasper Philipsen (Belgia/Team Emirates) strata 20 s
3. Dylan Groenewegen (Holandia/Jumbo-Visma) ten sam czas
4. Łukasz Wiśniowski (Polska/CCC) 22
5. Guillaume Van Keirsbulck (Belgia/CCC) ten sam czas
6. Lars Ytting Bak (Dania/Dimension Data) 23
...
95. Michał Gołaś (Polska/Ineos) 30