Babilon MMA 9: Transmisja w Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight i Super Polsacie

Sporty walki
Babilon MMA 9: Transmisja w Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight i Super Polsacie
fot. Babilon MMA

Już w piątkowy wieczór kibice mieszanych sportów walki w Polsce będą mogli ekscytować się kolejną galą spod szyldu Babilon MMA. W walce wieczoru wydarzenia opatrzonego cyfrą "9" rękawice skrzyżują Michał Kita (18-10-1, 10 KO, 5 SUB) i Ednaldo Oliveira (19-5-1NC, 11 KO, 2 SUB). Transmisja gali Babilon MMA 9 w Polsacie Sport, Polsacie Sport Fight i Super Polsacie.

Bilety na galę Babilon MMA 9

 

Piątkowa gala w Międzyzdrojach, to już dziewiąte wydarzenie spod szyldu Babilon MMA. W organizacji Tomasza Babilońskiego pierwsze kroki w zawodowej karierze stawiał aktualny zawodnik KSW Szymon Kołecki. Jeśli chodzi o filary, to na pewno można byłoby wymienić nazwiska Daniela Skibińskiego (14-5, 3 KO, 2 SUB), Rafała Haratyka (11-3-2, 2 KO, 4 SUB), Daniela Rutkowskiego (8-2, 6 KO, 1 SUB) czy właśnie Kity, który do "babilońskiej klatki" wejdzie po raz trzeci.

 

Polaka czeka jednak trudne zadanie, bowiem jego rywalem będzie wymagający Brazylijczyk Oliveira, występujący swego czasu w największej amerykańskiej organizacji UFC. Zdaniem Michała Materli "Lula Molusco" może przygotować na Kitę zasadzkę.

 

- Michał nie może pozwolić przeciwnikowi, by ten rozbujał się w stójce, ponieważ nie dysponuje on takimi warunkami fizycznymi jak Brazylijczyk. Już od pierwszych sekund powinien tłamsić Oliveirę i realizować przygotowany gameplan. Na szczęście Kita jest bardzo wszechstronnym zawodnikiem, o czym wielu ludzi w Polsce nie ma pojęcia - powiedział Materla.

 

Na temat walki wieczoru nadchodzącej gali wypowiedział się również Kołecki.

 

- Kita będzie musiał stoczyć jeden z najlepszych pojedynków w swojej karierze, jeśli chce, żeby to jego ręka poszybowała w górę. Na szczęście "Masakra" dysponuje takim potencjałem, że może pokonać praktycznie każdego przeciwnika. Oby tylko dostosował taktykę do dwumetrowego stójkowicza, jakim jest Oliveira - przyznał Kołecki.

 

W rozmowie z Polsatem Sport główny zainteresowany zdradził, że przygotowywał się typowo pod swojego najbliższego rywala.

 

- Oliveira jest "dwumetrową wieżą", więc musiałem ustawić celownik na worku na wysokości jego głowy. Wszystkie ciosy proste czy sierpy biłem praktycznie w ten jeden punkt. Ponadto we Wrocławiu przygotowywałem się z młodym, wysokim zawodnikiem, który świetnie imitował Brazylijczyka. Zrobiłem więc wszystko, co się dało i mam nadzieję, że pokażę to w piątek w Międzyzdrojach - przyznał Kita.

 

Oprócz tego w rozpisce znalazły się ciekawie zapowiadające się walki Zielonki (5-7, 5 SUB) z Tomaszem Romanowskim (7-7, 3 KO, 1 SUB), czy też Mateusza Ostrowskiego (8-8-1, 2 KO, 3 SUB) z niepokonanym Łukaszem Sudolskim (4-0, 3 KO).

 

Walka wieczoru:

 

120,2 kg: Michał Kita (18-10-1, 10 KO, 5 SUB) vs. Ednaldo Oliveira (19-5-1-1NC, 11 KO, 2 SUB)

Pozostałe:

 

70,3 kg: Łukasz Zielonka (5-7, 5 SUB) vs Tomasz Romanowski (7-7, 3 KO, 1 SUB)

93,0 kg: Mateusz Ostrowski (8-8-1, 2 KO, 3 SUB) vs Łukasz Sudolski (4-0, 3 KO)
70,3 kg: Piotr Niedzielski (13-4, 4 KO, 5 SUB) vs Uelliton Silva (6-0, 4 KO, 2 SUB)
61,2 kg: Piotr Kamiński (3-3, 1 KO, 2 SUB) vs Piotr Wróblewski (5-3, 1 KO, 4 SUB)
120,2 kg: Wojciech Janusz (6-4, 2 KO, 3 SUB) vs Łukasz Łysoniewski (1-5-1-1NC, 1 KO)
52,2 kg: Eliza Kuczyńska (0-0) vs Olga Michalska (0-0)

 

Bilety na galę Babilon MMA 9

 

Transmisja gali Babilon MMA 9 od godziny 20.00 w Polsacie Sport, Polsacie Sport Fight oraz Super Polsacie.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze