Binck Bank Tour: Czasówka dla Ganny

Włoch Filippo Ganna (Ineos) wygrał szósty etap kolarskiego wyścigu Binck Bank Tour - jazdę indywidualną na czas w w Hadze długości 8,4 km. Łukasz Wiśniowski (CCC) zajął 32. miejsce. Liderem pozostał dziesiąty w sobotę Belg Tim Wellens (Lotto-Soudal).

Ganna wyprzedził o pięć sekund swojego rodaka Edoardo Affiniego z grupy Mitchelton-Scott, a o osiem Holendra Josa Van Emdena (Jumbo-Visma).

Łukasz Wiśniowski (CCC) zajął 32. lokatę ze stratą 31 sekund do zwycięzcy, a Michał Gołaś (Ineos) był 90. - strata 55 s.

W klasyfikacji generalnej Wellens o osiem sekund wyprzedza Szwajcara Marca Hirschiego (Sunweb). Trzeci jest Belg Laurens De Plus (Jumbo-Visma), który traci do lidera 12 sekund.

Siedmioetapowy wyścig, zaliczany do cyklu World Tour, zakończy się w niedzielę w Geraardsbergen.