Bundesliga: Efektowne zwycięstwo BVB. Kownacki poza kadrą Fortuny

Piłkarze wicemistrza kraju Borussii Dortmund pokonali u siebie Augsburg aż 5:1 w sobotnim meczu pierwszej kolejki niemieckiej ekstraklasy. Obrońca gospodarzy Łukasz Piszczek grał do 68. minuty. Na inaugurację wygrała również Fortuna Duesseldorf, ale w jej kadrze nie było narzekającego na kontuzję uda Dawida Kownackiego.

Spotkanie w Dortmundzie zaczęło się dla wicemistrzów kraju, mających w składzie m.in. wracającego po trzech sezonach w Bayernie Monachium Matsa Hummelsa, najgorzej jak mogło. Już po 30 sekundach przegrywali 0:1 po golu Floriana Niederlechnera.

Konsternacja na trybunach trwała jednak bardzo krótko, ponieważ już w trzeciej minucie wyrównał Hiszpan Paco Alcacer. Pozostałe gole piłkarze BVB strzelili po przerwie - między 51. i 82. minutą. Ich autorami byli kolejno: Anglik Jadon Sancho, Marco Reus, ponownie Alcacer oraz rezerwowy Julian Brandt.

Piszczek został zmieniony w 68. minucie, przy stanie 4:1.

Fani z Dortmundu mogą mieć na początku sezonu powody do satysfakcji. Ich zespół potwierdził, że jest w świetnej formie. Na początku sierpnia zdobył Superpuchar Niemiec (2:0 z Bayernem Monachium), a kilka dni później pewnie awansował do 2. rundy pucharu kraju.

W Bremie Werder uległ Fortunie Duesseldorf 1:3. W kadrze gości na to spotkanie nie było Dawida Kownackiego.

Nowy sezon Bundesligi został zainaugurowany w piątek, gdy mistrz kraju Bayern Monachium zremisował u siebie z Herthą Berlin 2:2. Obie bramki dla Bawarczyków zdobył Robert Lewandowski, król strzelców poprzedniego sezonu.

Kapitan reprezentacji Polski najpierw trafił w 24. minucie, gdy wślizgiem skierował piłkę do siatki po dośrodkowaniu Serge'a Gnabry'ego. Z kolei w 60. minucie Lewandowski wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul Serba Marko Grujica na nim, doprowadzając do remisu 2:2.

Polak, który w 76. minucie został ukarany żółtą kartką za zbyt żywiołową reakcję na jedną z decyzji arbitra, uzyskał co najmniej jedną bramkę w meczu pierwszej kolejki Bundesligi po raz piąty z rzędu.

W niedzielę beniaminek Union Berlin, którego bramkarzem jest Rafał Gikiewicz, zagra u siebie z trzecim w poprzednim sezonie RB Lipsk.

Borussia Dortmund - Augsburg 5:1 (1:1)
Bramki: Paco Alcacer 3, 59, Jadon Sancho 51, Marco Reus 57, Julian Brandt 82 - Florian Niederlechner 1

Bayer Leverkusen - SC Paderborn 3:2 (2:2)
Bramki: Leon Bailey 10, Kai Havertz 19, Kevin Volland 69 - Sven Michel 15, Streli Mamba 25

VfL Wolfsburg - FC Koeln 2:1 (1:0)
Bramki: Maximilian Arnold 16, Wout Weghorst 60 - Simon Terodde 90+1

Werder Brema - Fortuna Duesseldorf 1:3
Bramki: Johannes Eggestein 47 - Rouwen Hennings 36, Kenan Karaman 52, Kaan Ayhan 64

Freiburg - FSV Mainz 3:0 (0:0)
Bramki: Lucas Hoeler 81, Jonathan Schmid 84, Luca Waldschmidt 87

Bayern Monachium - Hertha Berlin 2:2 (1:2)
Bramki: Robert Lewandowski 24, 60 (k) - Dodi Lukebakio 36, Marko Grujic 38