Eredivisie: Ajax się rozpędza. Tym razem rozjechał Venlo

Ajax Amsterdam zaliczył drugie zwycięstwo w nowym sezonie Eredivisie. Tym razem podopieczni Erika ten Haga łatwo rozprawili się na wyjeździe z VVV Venlo 4:1.

W porównaniu do meczu z PAOK w eliminacjach Ligi Mistrzów ten Hag zdecydował się na kilka zmian w pierwszej jedenastce, posyłając do boju m.in. Quincy'ego Promesa. Skrzydłowy musiał jednak opuścić murawę jeszcze przed przerwą z kontuzją. Tuż przed końcowym gwizdkiem pierwszej połowy Ajaksowi udało się zaś wyjść na prowadzenie po akcji Dusan Tadić - Hakim Ziyech wykończonej przez tego drugiego.

Tadić swoje trafienie zaliczył tuż po przerwie, wykorzystując rzut karny. W 66. minucie było już 3:0 dla gości z Amsterdamu, kiedy na murawie był już najlepszy joker w talii den Haga, czyli Klaas Jan Huntelaar. Tym razem rosły napastnik trafił do siatki już 7 minut po wejściu na boisko. Na kwadrans przed końcem meczu ostatniego gola dla Ajaksu tego wieczoru strzelił zaś David Neres.

Honor gospodarzy z Venlo uratował w 89. minucie 19-letni Evert Linthorst, ustalając wynik spotkania na 1:4.

VVV Venlo - AFC Ajax 1:4 (0:1)
Bramki: Evert Linthorst 89 - Hakim Ziyech 44, Dusan Tadić 49, Klaas-Jan Huntelaar 66, David Neres 76