Grbic skomentował opuszczenie reprezentacji Serbii. Wspomniał zwycięstwo z Polską

Siatkówka
Grbic skomentował opuszczenie reprezentacji Serbii. Wspomniał zwycięstwo z Polską
fot. PAP

W piątek Serbska Federacja Siatkarska poinformowała o zakończeniu współpracy z dotychczasowym selekcjonerem Nikolą Grbicem. - Żałuję, że nie będę z tymi chłopakami na igrzyskach olimpijskich - przyznał.

Głównym powodem takiej decyzji był prawdopodobnie brak wywalczonego awansu na IO w Tokio na ostatnim turnieju w Bari. Serbowie przegrali w ostatnim spotkaniu z Włochami 0:3 i będą musieli zagrać w turnieju interkontynentalnym, który rozpocznie się w styczniu przyszłego roku.

 

Serbscy działacze widocznie przestraszyli się, że może powtórzyć się sytuacja z 2016 roku, kiedy to siatkarze nie zagrali na IO w Rio de Janeiro. Grbic wierzy jednak, że jego rodacy zakwalifikują się na najważniejszą imprezę przyszłego roku.

 

- Żałuję tego, że nie będę w stanie być z tymi chłopakami na IO, kiedy zaczną walczyć o medale. Życzę im, by znaleźli się w tej sytuacji. Jestem dumny z tego, co udało nam się osiągnąć od 2015 roku. Wygraliśmy trzy medale i raz kończyliśmy na czwartym miejscu. Nie powinniśmy zapomnieć o trzecim miejscu na mistrzostwach Europy, które rozpoczęliśmy od zwycięstwa z Polską na pełnym stadionie piłkarskim - powiedział.

 

Prócz brązowego medalu na mistrzostwach Europy, Serbia pod dowództwem Grbica wygrała Ligę Światową, a raz skończyła te rozgrywki na drugim miejscu.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie