Wenta: Festiwal Sportów Plażowych to idealna forma promocji Kielc

Inne

Festiwal Sportów Plażowych Kielce 2019 rozpoczął się w sobotę 17 sierpnia i potrwa do 1 września. Przez trzy weekendy kielczanie mogą oglądać w centrum miasta cztery turnieje: dwa w plażowej piłce nożnej mężczyzn oraz po jednym w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn. Rozegrane zostaną również eliminacje do mistrzostw Polski 2020 w plażowej piłce ręcznej kobiet i mężczyzn.

Z okazji festiwalu w samym centrum Kielc powstała ogromna arena sportowa z trybunami, na które wejść może ponad 300 osób. Międzynarodowe Centrum Sportów Plażowych przy współpracy z Miastem Kelce i Urzędem Marszałkowskim przygotowało z kolei wiele atrakcji.

 

W harmonogramie są między innymi zajęcia klubu sportowego VIVE Kielce, a także Młodzieżowy Festiwal Sportów Plażowych w siatkówce plażowej i beach soccerze dziewcząt i chłopców.

 

- W organizacji Festiwalu Sportów Plażowych pomogły doświadczenia z czasów, gdy aktywniej zajmowałem się sportem. Gdy w styczniu zastanawialiśmy się nad miejscem imprezy, chcieliśmy wybrać takie, by każdy mieszkaniec Kielc mógł przejść, popatrzyć, czy usiąść obok w kawiarni. Mamy ostatnie dwa tygodnie wakacji. Zaczynamy beach soccerem, później będzie siatkówka plażowa, a zakończymy moją dyscypliną, czyli piłką ręczną, tyle że w wydaniu plażowym - powiedział prezydent Kielc i organizator Festiwalu Sportów Plażowych Bogdan Wenta.

 

Jednym z głównych powodów zorganizowania wydarzenia jest chęć zaktywizowania mieszkańców stolicy województwa świętokrzyskiego.

 

- Boiska budzą bardzo duże zainteresowanie dzieci i młodzieży. Mamy nawet pomysł, by poszerzyć dwa boiska do piłki nożnej, by jeszcze więcej dzieciaków, ale też i osób starszych mogło pograć. Za plecami mamy restauracje, kawiarnie, na rynek przychodzą turyści i widzą, że coś się w Kielcach dzieje i jest to fajna forma promocji. Tym bardziej że chcemy zmobilizować ludzi do aktywności fizycznej oraz wspierać tych, którzy już wyznają zasadę: "nie siedź, rusz się" - dodał Wenta.

psl, AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze