Pali 60 papierosów dziennie... Wielkie problemy zdrowotne Sarriego

Piłka nożna
Pali 60 papierosów dziennie... Wielkie problemy zdrowotne Sarriego
fot. PAP

O nałogu trenera Juventusu Maurizio Sarriego wiedzieliśmy od dawna. Włoch palił nawet 60 papierosów dziennie i wcale się z tym nie krył. W poniedziałek jego klub poinformował o tym, że szkoleniowiec nabawił się zapalenia płuc.

- Palę 60 papierosów dziennie. To prawdopodobnie trochę za dużo. W trakcie meczu nie czuję potrzeby do zapalenia, ale po zakończeniu to konieczne.  - powiedział pod koniec lipca.

 

Sarri bardzo często był widziany z papierosem w ustach. W trakcie meczów Premier League, kiedy kierował drużyną Chelsea, żuł tytoń. W ośrodku treningowym powstało też specjalne pomieszczenie, w którym trener mógł w spokoju zająć się swoimi sprawami. Nie trzeba być ekspertem, by stwierdzić, że takie podejście jest mocno szkodliwe dla organizmu.

W poniedziałek Juventus poinformował, że Sarri ma problemy. W ostatnich dniach narzekał na grypę, jednak okazało się to znacznie poważniejsze. Chodzi o zapalenie płuc. Włochowi udzielano pomocy wielokrotnie, a nikt nie spodziewał się tak złych wieści. W sobotę zabrakło go na ławce, kiedy mistrzowie Włoch zagrali towarzyskie spotkanie z Triestiną (1:0 po golu Paulo Dybali). Prawdopodobnie nie pojawi się również w najbliższą sobotę na inauguracji Serie A. Juventus zagra na wyjeździe z Parmą.

 

- Późnym popołudniem przeszedł testy, które potwierdziły zapalenie płuc. Specjalna terapia została mu przypisana. Trener upoważnił klub do przekazania informacji o stanie jego zdrowia - czytamy w oświadczeniu Juventusu.

 

 

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze