ATP w Winston-Salem: Hubert Hurkacz - Duck Hee Lee. Relacja i wynik na żywo

Tenis

Hubert Hurkacz kontra Duck Hee Lee - to mecz, który czeka kibiców tenisa w drugiej rundzie turnieju ATP w Winston-Salem. Polak w pierwszej rundzie miał wolny los, a Koreańczyk... został pierwszym niesłyszącym tenisistą, który wygrał spotkanie w imprezie ATP. Relacja i wynik na żywo z meczu Hurkacz - Duck Hee Lee około 21:00 na Polsatsport.pl.

Zła informacja dla kibiców Huberta Hurkacza jest taka, że transmisje z turnieju ATP 250 w Winston-Salem obejmują tylko kort centralny. Niestety Polak z Koreańczykiem staną w szranki na korcie numer 4, który w kamery telewizyjne wyposażony nie jest. Trzeba więc cierpliwie czekać na ewentualny awans Hurkacza do kolejnej rundy, gdzie nasz tenisista może zmierzyć się z Feliciano Lopezem.

 

Najpierw jednak trzeba pokonać Koreańczyka, o którym głośno zrobiło się w ostatnich kilkudziesięciu godzinach. Duck Hee Lee został bowiem pierwszym niesłyszącym tenisistą, który wygrał mecz w turnieju głównym na poziomie ATP World Tour. W pierwszej rundzie rywalizacji w amerykańskim Winston-Salem pokonał Szwajcara Henriego Laaksonena 7:6 (7-4), 6:1.

 

21-latek jako dwuletni brzdąc zmierzył się z dramatyczną diagnozą. Lekarze odkryli, że Lee nie słyszy. Udało mu się przezwyciężyć problemy i kontynuuje on karierę sportową. - Z powodu niepełnosprawności ludzie wyśmiewali się ze mnie. Mówili, że nie powinienem grać. To było naprawdę trudne, ale rodzina i przyjaciele wspierali mnie. Chciałem pokazać wszystkim, że mogę zwyciężać - powiedział 212. zawodnik światowego rankingu po zwycięstwie z Laaksonenem.

 

Lee nie słyszy sędziów, więc musi polegać na gestach, aby uniknąć zamieszania. Pomocy potrzebuje również poza kortem. Nie zna języka migowego, bo jako dziecko nauczył się czytać po koreańsku. Jego wymowę trudno zrozumieć jednak nawet rodakom, dlatego na konferencji prasowej pomagała mu narzeczona.

 

Rozstawiony z numerem trzecim Hurkacz w pierwszej rundzie miał "wolny los". W trzeciej rundzie ewentualnego rywala Polaka wyłoni starcie Feliciano Lopez - Pablo Andujar.

 

Turniej w Winston-Salem w przeszłości był szczęśliwy dla reprezentantów Polski. Cztery lata temu w finale imprezy zagrał Jerzy Janowicz, ale przegrał tam w dwóch setach z Kevinem Andersonem.

 

Relacja i wynik na żywo z meczu Hurkacz - Duck Hee Lee na Polsatsport.pl. Spotkanie rozpocznie się jako drugie na korcie numer 4, nie wcześniej niż o 21:00. Pierwszym zaplanowanym meczem na korcie czwartym będzie starcie Joao Sousa - Robin Haase.

 

WYNIKI I TERMINARZ TURNIEJU W WINSTON-SALEM

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie