ME siatkarek 2019: Znamy skład reprezentacji Włoch

Siatkówka
ME siatkarek 2019: Znamy skład reprezentacji Włoch
fot. CyfraSport

W piątek 23 sierpnia rozpoczną się ME siatkarek 2019. Jednym z faworytów całego turnieju będzie reprezentacja Włoch, którą zobaczymy w Atlas Arenie. Trener Davide Mazzanti podał we wtorek skład, który przyjedzie do Polski, by walczyć o medale europejskiego czempionatu.

Reprezentacja Włoch w historii występów w mistrzostwach Europy dwukrotnie zdobyła złoty medal - w 2007 i 2009 roku. Włoski szkoleniowiec podkreślił, że jest zadowolony z wykonanej ostatnio pracy, a jego podopieczne gotowe do realizacji kolejnych celów w 2019 roku. Pierwszy - zdobycie olimpijskiego awansu - został zrealizowany na początku sierpnia. Na turnieju w Katanii ekipa Davide Mazzantiego bez straty seta ukończyła rywalizację, wyprzedzając Holandię, Belgię i Kenię.

 

Teraz czas na mistrzostwa Europy, gdzie Włoszki trafiły do "polskiej" grupy B, która swoje mecze będzie rozgrywała w Łodzi. Na początek siatkarki ze słonecznej Italii zmierzą się z Portugalią, a więc powinny mieć łatwe wejście w turniej. Drugi krok to również łątwy rywal w postaci Ukrainy. Później poprzeczka będzie już zawieszona dużo wyżej, bo rywalkami Włoch będą Belgijki oraz Słowenki. Ostatnego dnia zmagań w fazie grupowej - 29 sierpnia, dojdzie zaś do hitowego starcia Polska - Włochy, które może wyłonić zwycięzcę grupy B.

 

Skład reprezentacji Włoch na ME siatkarek 2019:

 

Rozgrywające: Alessia Orro, Ofelia Malinov
Atakująca: Paola Egonu
Środkowe: Sarah Fahr, Cristina Chirichella, Anna Danesi, Raphaela Folie
Przyjmujące: Lucia Bosetti, Indre Sorokaite, Sylvia Nwakalor, Terry Enweonwu, Myrian Sylla
Libero: Monica De Gennaro, Beatrice Parrocchiale.

 

Transmisje wszystkich meczów grupy B ME 2019 w Polsacie Sport.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie