Piłkarzy Salamanki poprowadzi w roli trenera były... sędzia

Piłka nożna
Piłkarzy Salamanki poprowadzi w roli trenera były... sędzia
fot. PAP/EPA

Były międzynarodowy sędzia piłkarski Meksykanin Marco Rodriguez, który był m.in. arbitrem słynnego półfinału mistrzostw świata w 2014 r. Niemcy - Brazylia (7:1), będzie... trenerem Salamanki, zespołu występującego w trzeciej lidze hiszpańskiej.

W sędziowskiej karierze prowadził spotkania trzech mundiali w 2006 roku w Niemczech, w 2010 w RPA oraz Brazylii w 2014. Podczas tej ostatniej imprezy ogłosił zakończenie przygody z dotychczasowa pracą. Następnie ten pastor kościoła ewangelickiego pracował jako komentator telewizyjny. Teraz zapragnął sprawdzić się w innej roli.

 

Podczas swoich ostatnich mistrzostw globu popełnił jeden z istotnych błędów. W spotkaniu Włochy - Urugwaj (0:1) nie zauważył niesportowego zachowania Suareza, który... ugryzł Giorgio Chielliniego. Mimo to FIFA nałożyła dotkliwą karę na urugwajskiego napastnika - finansową w wysokości 110 tys. dolarów oraz sportową - dyskwalifikując go na dziewięć spotkań reprezentacji, a także wykluczając z jakiejkolwiek aktywności piłkarskiej na cztery miesiące.

 

Rodriguez ma podwójne obywatelstwo - meksykańskie i hiszpańskie, co ułatwiło mu podpisanie kontraktu z Salamanką.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze