Smokowski przed meczem z Rangers: W Legii idzie hossa

Piłka nożna

Widzę w Legii może nie faworyta, ale czekam na te mecze z dużo większym optymizmem niż jeszcze dwa tygodnie temu. Pamiętajmy, że to są tylko Szkoci. Celtic Glasgow zdążył odpaść z pucharach z Clujem, a Celtic jest lepszą drużyną - mówi przed meczem Legia - Rangers dziennikarz Polsatu Sport, Tomasz Smokowski. - Ostatnie występy Legii dają wyraźny sygnał, że idzie dla niej hossa, a nie bessa - dodaje Smokowski.

Robert Małolepszy: Czy Legia ma jakiekolwiek szanse przejść Rangers?

 

Tomasz Smokowski: Oglądam mecze Legii od początku sezonu. I jeszcze dwa tygodnie temu byłbym pełen obaw. Ale już w pierwszym meczu przeciwko Atromitosowi, w którym Legia grała dobrze w defensywie, ale jeszcze słabo w ataku, było widać pierwsze oznaki, że idzie im lepiej. W drugim spotkaniu z Grekami ten aspekt gry też został poprawiony. Mecz z Zagłębiem Lubin (wygranym 1:0 przez warszawską drużynę – przyp. red), zwłaszcza pierwsza połowa, nawet jeśli rywal nie grał najlepiej, dał wyraźny sygnał, przynajmniej ja dostrzegam pewien trend – idzie hossa, a nie bestia. W trójce środkowych piłkarzy Cafu, Martins i zwłaszcza Gruzin Gwilia widzę ludzi, którzy już rozumieją się bardzo dobrze, którzy zaczynają widzieć się z zamkniętymi oczami, potrafią grać na jeden kontakt z piłką, co do tej pory nie było oczywiste.

 

A co ciągle wygląda słabo?

 

Dzisiaj Legii na pewno wciąż brak solidnego lewego obrońcy i tego nieszczęsnego napastnika, bo Kulenović momentami jest kwadratowy w swoich ruchach. Wiem, że on jest bardzo pracowity, że jest nominalnym pierwszym obrońcą po stracie piłki, a to jest ważne dla trenera Vukovicia, ale nie strzela goli, a to jest jednak pierwszorzędna rzecz, której powinniśmy wymagać od napastnika.

 

Jakie szanse ma więc Legia?

 

Widzę w Legii może nie faworyta, ale czekam na te mecze z dużo większym optymizmem niż jeszcze dwa tygodnie temu. Pamiętajmy, że to są tylko Szkoci. Helo! Celtic Glasgow zdążył odpaść z pucharach z Clujem, a Celtik jest lepszą drużyną od Rangers. Może się wszyscy ze mnie zaraz będą śmiali, bo Legia przepadnie, ale na teraz śmiało patrzę w przyszłość i czekam na to spotkanie z nadzieją, a nie obawą.

 

Trener Vuković w związku z brakiem skuteczności Kulenovicia przeprosi się z Carlitosem?

 

To wie tylko trener Vuković, ale wygląda na to, że nie. Nie rozumiem o co chodzi. Nikt do końca nie wie. Może w jakiś sposób postanowił zdyscyplinować Carlitosa. Być może Hiszpan nie ćwiczy podczas treningów tak, jak życzyłby sobie Vuković, może chodzi o jakieś gesty, focha. Ale ja tego nie wiem, nikt nie wie. Żadne takie sygnały z szatni nie dochodzą. Bazujemy tylko na tym, co mówi trener Vuković podczas konferencji prasowych, a jak wiemy, bardzo broni Kulenovicia. Nie krytykuje wprawdzie Carlitosa, ale widać, że ten piłkarz jest w niełasce. 20 minut w lidze dla zawodnika tej klasy i pozycji, jaką osiągnął w Legii, to bardzo mało. Wszystko może byłoby w porządku, gdyby za tymi słowami Vukovicia, szły bramki Kulenovicia. Osobiście uważam, że Carlitos w wysokiej dyspozycji, jest piłkarzem bardzo istotnym dla Legii. Umie zrobić przewagę, wygrać drybling, jest bardzo mobilny.

 

Twój typ na mecz Legia – Rangers?

 

1:0 dla Legii, a w rewanżu remis i jest awans, czego Legii życzę.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

Robert Małolepszy, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie