Borussia Dortmund wygrała w końcówce. Asysta Piszczka

W meczu drugiej kolejki Bundesligi Borussia Dortmund pokonała FC Koeln 3:1. Dużą zasługę w zwycięstwie miał Łukasz Piszczek, który dośrodkował do strzelca drugiego gola, Achrafa Hakimiego. Polak rozegrał cały mecz i obejrzał żółtą kartkę.

Borussia bardzo dobrze zaczęła nowy sezon. Najpierw podopieczni Luciena Favre’a zdobyli Superpuchar Niemiec po zwycięstwie nad Bayernem Monachium (2:0). Następnie w inauguracyjnej kolejce Bundesligi rozbili Augsburg 5:1. W piątkowy wieczór BVB udała się do Kolonii, by przypisać kolejne cenne trzy punkty.

Spotkanie w Kolonii nie było jednak „spacerkiem” dla drużyny gości. Gracze Koeln zagrali dobrą pierwszą połowę i schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. Gola dla gospodarzy strzelił Dominick Drexler, po dośrodkowaniu w pole karne. 29-letni napastnik wykorzystał zamieszanie pod bramką BVB i zapewnił prowadzenie swojej drużynie.

Po przerwie Borussia nieudolnie szukała drogi do odrobienia strat. Dopiero w 70. minucie Jason Sancho wyrównał wynik meczu po dośrodkowaniu nowego pomocnika Thorgana Hazarda. Nie był to jednak koniec popisów strzeleckich BVB. Cztery minuty przed końcem wicemistrz Niemiec wyszedł na prowadzenie, dzięki dobrej akcji Piszczka i Hakimiego. Marokańczyk wykorzystał dośrodkowanie byłego reprezentanta Polski i pokonał bramkarza Koeln.

W doliczonym czasie gry gospodarze próbowali uratować remis, ale skończyło się to kontratakiem Borussii. Paco Alcacer otrzymał podanie od Sancho i wpakował piłkę do pustej bramki.

Dzięki wygranej Borussia jest liderem Bundesligi, mając komplet sześciu punktów.

1.FC Koeln - Borussia Dortmund 1:3 (1:0)
Bramki: Drexler 29 - Sancho 70, Hakimi 86, Alcacer 90+4

FC Koeln: Timo Horn - Kingsley Ezigibue, Sebastiaan Bornauw, Rafael Czichos, Jonas Hector - Kingsley Schindler (74' Florian Kainz), Birger Verstraete, Ellyes Skhiri, Dominick Drexler - Jhon Cordoba (55' Simon Terodde), Anthony Modeste (81' Marco Hoeger)

BVB: Roman Burki - Łukasz Piszczek, Manuel Akanji, Mats Hummels, Nico Schulz (62' Achraf Hakimi) - Julian Weigl (62' Julian Brandt), Axel Witsel - Jadon Sancho, Marco Reus, Thorgan Hazard (84' Jacob Bruun Larsen) - Paco Alcacer

Żółte kartki: Verstraete, Ezigibue - Piszczek.