Fortuna 1 Liga: Warta Poznań – GKS Jastrzębie. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

W szóstej kolejce Fortuna 1 Ligi Warta Poznań podejmie GKS Jastrzębie. Liderzy ze stolicy Wielkopolski staną przed szansą na umocnienie się na pierwszym miejscu w tabeli. Zespół gości potrzebuje punktów, by dostać się do górnej części ligowej stawki. Relacja i wynik na żywo od godziny 16:00 na Polsatsport.pl.

Forma Warty w ostatnich tygodniach jest z pewnością pozytywnym zaskoczeniem dla jej kibiców. „Zieloni” wygrali cztery ostatnie spotkania, co zaprowadziło ich na fotel lidera. Inaczej wygląda sytuacja w Jastrzębiu. Podopieczni Jarosława Skrobacza mają na swoim koncie sześć punktów, dzięki zwycięstwu z GKS Tychy i trzem remisom z GKS Bełchatów, Radomiakiem Radom i Puszczą Niepołomice.

Chociaż poznaniacy są pewni swojej dobrej formy, to nie zamierzają lekceważyć gorzej dysponowanego przeciwnika. Trener Warty, Piotr Tworek nieskromnie komplementuje swój zespół, ale zaznacza, że sezon jest w zbyt wczesnej fazie, by ocenić szansę zespołu na utrzymanie miejsca w tabeli.

- Punktujemy, mamy bardzo dobre wyniki, jednak wciąż są niedociągnięcia w naszej grze. Patrzymy więc realnie na to, co się dzieje. Nie możemy się zachłysnąć tym, co mamy, bo bardzo szybko zostaniemy sprowadzeni na ziemię. Pamiętamy o sentencji: „Pycha kroczy przed upadkiem– powiedział szkoleniowiec.

W ubiegłym sezonie rywalizacja drużyn nie przyniosła zwycięzcy, ponieważ dwukrotnie padł bezbramkowy remis. Teraz patrząc na dyspozycję zespołów, bramki powinny paść. GKS, piąta drużyna zeszłego sezonu, nie ma problemów ze strzelaniem goli na wyjeździe. Jeśli dodamy do tego fakt, że Warta rozgrywa swoje mecze w Grodzisku Wielkopolskim, możemy spodziewać się każdego wyniku. Nieznacznym faworytem są jednak liderzy Fortuna 1 Ligi.

- GKS pewnie nie ustawi się na swojej połowie i nie będzie czekał na to, co zrobimy. Na pewno rywale będą chcieli pograć w ataku, bo to drużyna, który umie się zachować, gdy jest przy piłce. To taki śląski, trudny zespół. My będziemy musieli uważać na straty, bo GKS jest groźny w kontrataku. Chcemy wygrać i iść drogą zwycięstw – zakończył Tworek.

Relacja i wynik na żywo od godziny 16:00 na Polsatsport.pl.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze