Kolejny ważny piłkarz opuści Piasta Gliwice?

Piłka nożna
Kolejny ważny piłkarz opuści Piasta Gliwice?
fot. Cyfrasport

W bieżącym okienku transferowym mistrz Polski, Piast Gliwice sprzedał kilku kluczowych graczy. Wkrótce może stracić kolejnego zawodnika. Na celowniku Frosinone Calcio znalazł się bowiem Piotr Parzyszek.

Parzyszek był jedną z ważniejszych postaci w Piaście w ubiegłym sezonie. To właśnie jego bramki przyczyniły się do pierwszego mistrzostwa Polski klubu. W poprzedniej ligowej kampanii pokonał bramkarzy Ekstraklasy dziewięć razy. Dobrą dyspozycją 25-letni napastnik zwrócił na siebie uwagę klubów. Najbardziej zainteresowane jest Frosinone Calcio, jedna z czołowych drużyn Serie B.

Zdaniem katowickiego „Sportu” włoski klub złożył oficjalną ofertę za snajpera gliwiczan. Nie wiadomo jak duża jest kwota oferowana za Parzyszka, ale Piast nie jest usatysfakcjonowany propozycją Frosinone. Na transfer naciska sam trener Alessandro Nesta, który chce wzmocnić ofensywę swojego zespołu.

Jeśli Parzyszek odejdzie z Piasta, będzie to już szósty zawodnik, który przeniósł się do innego zespołu tego lata. Wcześniej kluby zmieniali Aleksandar Sedlar, Mateusz Mak, Tomasz Jodłowiec, Michal Papadopulos, Joel Valencia, czy ostatnio Patryk Dziczek.

Parzyszek od początku sezonu 2019/2020 zagrał w dziesięciu meczach dla zespołu mistrzów Polski. Strzelił w nich dwa gole.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie