Rankingi ATP i WTA: Hurkacz i Linette najwyżej w karierze

Hubert Hurkacz w najnowszej aktualizacji rankingu ATP awansował na 35. pozycję. To najwyższa lokata polskiego tenisisty w dotychczasowej karierze. 22-latek awansował o sześć pozycji po wygranej w turnieju ATP w Winston-Salem. Iga Świątek w rankingu WTA zajmuje obecnie 49. pozycję, a Magda Linette plasuje się na 53. pozycji.

Ostatni tydzień zdecydowanie przeszedł do historii polskiego tenisa. Hubert Hurkacz oraz Magda Linette w weekend wygrali turnieje w Stanach Zjednoczonych, a na początku tygodnia mogą świętować najwyższe miejsca w rankingach w dotychczasowych karierach.

Hurkacz sięgnął po premierowy tytuł wygrywając turniej W Winston-Salem w Karolinie Północnej. W finale polski tenisista okazał się lepszy od Benoita Paire'a. W najnowszym rankingu ATP 22-latek może cieszyć się z awansu o sześć pozycji i aktualnie plasuje się na 35. miejscu. To najwyższa lokata Hurkacza w dotychczasowej karierze.

94. (94) Kamil Majchrzak (Polska) 557

Jeszcze więcej powodów do radości ma Magda Linette. Polka po przejściu kwalifikacji ostatecznie wygrała turniej w Nowym Jorku. W finałowym pojedynku pokonała Włoszkę Camilę Giorgi.

Linette w najnowszym notowaniu awansowała aż o 27 miejsc! 27-latka aktualnie zajmuje 53. pozycję. Wyżej od niej notowana jest z polskich tenisistek Iga Świątek (49.).