Armia Fight Night 7: Starcie gigantów w Lublinie! Strongman kontra reprezentant Polski w futbolu amerykańskim

Sporty walki

Karta walka Armia Fight Night zaczyna nabierać coraz bardziej wyrazistych kształtów! Już 5 października w Lublinie dojdzie do konfrontacji byłego strongmana Sławomira Rawińskiego (1-1, 1 KO) z debiutującym w klatce organizacji byłym reprezentantem Polski w futbolu amerykańskim oraz aktorem Dominikiem Dąbrowskim (0-0).

Poprzednie edycyje Armia Fight Night pokazały, że zawodnicy kategorii ciężkiej potrafią dawać emocje na najwyższym poziomie. Nie mogło zabraknąć pojedynku w tej dywizji także podczas siódmej wydarzenia.


Do klatki organizacji AFN po raz drugi wejdzie były strongman Sławomir Rawiński. 36-letni zawodnik podczas piątej edycji wspólnie z Michałem Szczerbatym rozgrzali publiczność do czerwoności. Ostatecznie po pełnym dramaturgii i zwrotów akcji pojedynku to właśnie Rawiński okazał się zawodnikiem lepszym kończąc rywalizację w drugiej odsłonie. Dla Rawińskiego był to drugi pojedynek zawodowy, ale pierwsza wygrana walka. Napędzony zwycięstwem nie może doczekać się występu w Lublinie.


Jego rywalem będzie debiutujący w MMA Dominik Dąbrowski, który przez wielu fanów może być kojarzony z występu w serialu telewizyjnym "Lombard. Życie pod zastaw" czy z udziału w produkcji filmowej Patryka Vegi "Plagi Breslau". Dąbrowski jednak całe życie związany jest nie z aktorstwem, a przede wszystkim ze sportem.


- Przez kilkanaście lat pracowałem w policji. W jednostce często mieliśmy styczność ze sportami walki. Były zajęcia boksu, a ja dodatkowo starałem się poprawiać umiejętności prywatnie. Kilka lat temu poznałem Michała Turyńskiego i pod jego skrzydłami stoczyłem nawet walkę na zasadach K-1 podczas gali Battle Of Warriors w Krakowie - opowiada.


Co ciekawe, do 2017 roku Dąbrowski czynnie trenował... futbol amerykański. Nowy nabytek organizacji AFN przez wiele lat i z powodzeniem radził sobie na krajowym podwórku oraz w zmaganiach ligowych w Niemczech czy Finlandii. Miał okazję rozegrać również kilka spotkań w reprezentacji Polski. Czy charakter i wytrwałość nabyte w starciach na futbolowej murawie mogą pomóc Dąbrowskiemu zaskoczyć kibiców Armia Fight Night?


- Chcę pokazać, że posiadam sportowe serce. Chcę pokazać prawdziwego siebie. Wynik tej walki nie jest najważniejszy, ale jeśli za coś się biorę, to próbuję na poważnie. Sławek jest faworytem - jest bardziej doświadczony i dłużej trenuje MMA. Ja jednak chcę pokazać serce do tego sportu - dodaje.


Dąbrowski również osobiście utożsamia się z wojskowym charakterem wydarzenia Armia Fight Night. - Tata służył w wojsku przez 40 lat. Skończył służbę jako Zastępca Dowódcy w Wyższej Szkole Oficerskiej we Wrocławiu. Sam chciałem iść do wojska, ale w tamtym czasie trwała akurat reforma na uczelni i nie były prowadzone nabory - zdradza.


Czy walka kategorii ciężkiej może skraść show na gali Lublinie? Kilogramów i charakteru w klatce na pewno nie zabraknie!

 

W załączonym materiale wideo skrót walki Sławomira Rawińskiego z Armia Fight Night 5.


Aktualna karta walk Armia Fight Night 7:


k. ciężka: Sławomir Rawiński (1-1, 1 KO) vs Dominik Dąbrowski (0-0)
k. kogucia: Sylwester Miller (6-3, 5 SUB) vs Dawid Pasternak (8-4, 4 KO, 1 SUB)
k. piórkowa: Mansur Azhiev (3-0, 2 KO) vs Adrian Kępa (6-4, 3 KO, 2 SUB)

 

 


O gali Armia Fight Night 7


Wyjątkowa, siódma edycja gali Armia Fight Night odbędzie się już 5 października w Lublinie, w drugą rocznicę powstania organizacji.


W 2017 roku na polskiej scenie MMA pojawił się zupełnie nowy projekt – gala sportów walki z udziałem żołnierzy Wojska Polskiego. Wydarzenie od samego początku zwróciło uwagę całej, sportowej Polski. Sześć poprzednich edycji nie zawiodło oczekiwań wymagających kibiców na naszym krajowym podwórku.

 

W drugą rocznicę powstania organizacji czeka nas coś absolutnie wyjątkowego na skalę światową. W klatce MMA zmierzą się reprezentanci wszystkich rodzajów sił zbrojnych Wojska Polskiego, a także żołnierze pod banderą amerykańską!


Hala MOSiR w Lublinie po raz pierwszy gościć będzie znamienitych gości z całego świata, a kilkanaście walk na zasadach MMA i K-1 dostarczą rozrywki na najwyższym poziomie wszystkim tym, którzy zdecydują się uczestniczyć w tym historycznym wydarzeniu.


5 października na lubelskiej hali MOSiR przy al. Zygmuntowskich czekają nas prawdziwe, sportowe wojny.

 

Bilety już dostępne w sprzedaży na eventim.pl.


Gala organizowana przy współpracy federacji Armia Fight Night z 18 Dywizją Zmechanizowaną Wojska Polskiego na czele z gen. dyw. Jarosławem Gromadzińskim.

Informacja Prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie