ME siatkarek 2019: Włochy – Słowenia. Relacja i wynik na żywo

W drugim wtorkowym meczu "polskiej" grupy B mistrzostw Europy siatkarki reprezentacji Włoch zmierzą się ze Słowenią. Faworytkami są siatkarki z Italii, które w trzech wcześniejszych meczach ME 2019 wygrały bez straty seta. Relacja na żywo z meczu Włochy – Słowenia na Polsatsport.pl od godziny 21.00.

Reprezentacja Italii jest faworytem do zajęcia pierwszego miejsca w grupie B mistrzostw Europy siatkarek, która swoje mecze rozgrywa w łódzkiej Atlas Arenie. Podopieczne trenera Davide Mazzantiego do tej pory bez kłopotów wywiązują się z tej roli. Po zwycięstwach bez straty seta nad Portugalią, Ukrainą i Belgią zapewniły już sobie awans do 1/8 finału. Konfrontacja ze Słowenią będzie dla nich przedostatnią grą w fazie grupowej. Na zakończenie tej części turnieju zmierzą się w czwartek z Polską.

Słowenki wciąż walczą o miejsce w czołowej czwórce tej grupy. Na inaugurację uległy 0:3 Polsce, w drugim meczu – w takim samym stosunku – przegrały z Belgią. Spotkanie numer trzy przyniosło ekipie prowadzonej przez włoskiego trenera Alessandro Chiappiniego pierwsze zwycięstwo – 3:0 nad Portugalią. Pierwsze nie tylko na tym turnieju, ale w historii występów tej reprezentacji w finałach ME.

Zdecydowanymi faworytkami wtorkowego meczu są siatkarki Italii i każdy wynik, niż zwycięstwo wicemistrzyń świata w trzech setach będzie niespodzianką. Dla słoweńskich siatkarek kluczowe będzie środowe starcie z reprezentacją Ukrainy. Powinno ono przesądzić, która z tych ekip wywalczy awans do 1/8 finału.

Relacja na żywo z meczu Włochy – Słowenia we wtorek 27 sierpnia na Polsatsport.pl od godziny 21.00.