Hokejowa LM. Kapitan GKS Tychy: Stać nas na niespodziankę

Zimowe

Jeżeli troszkę szczęścia dopisze, do tego dojdzie skuteczność i parę innych szczegółów to jesteśmy w stanie pokusić się o dobry wynik - mówi przed pierwszym meczem w Lidze Mistrzów z Djurgardens Sztokholm kapitan GKS-u Tychy, Michał Kotlorz. Transmisja meczu GKS Tychy - Djurgardens Sztokholm w piątek o 19:30 w Polsacie Sport.

Grzegorz Michalewski: Wicemistrz Szwecji i mistrz Niemiec to pierwsi rywale GKS-u Tychy w tegorocznej edycji hokejowej Ligi Mistrzów. To rywale zdecydowanie z najwyższej półki.

 

Michał Kotlorz: Jesteśmy po trudnym turnieju w Zvoleniu, ale teraz poprzeczka zostanie podniesiona zdecydowanie wyżej. To była dla nas dobra przeprawa, ale teraz czekają nas przeciwnicy z najwyższej półki. Będziemy na to przygotowani i będziemy robić wszystko aby w tych meczach przed własną publicznością dobrze wypaść.

 

Nie ukrywajmy, że w tych meczach nie będziecie faworytami. Za wami debiut w tych prestiżowych rozgrywkach i historyczne zwycięstwo polskiego klubu. Jakie cele sobie teraz stawiacie?

 

Zdajemy sobie sprawę, że nie występujemy w roli faworyta, ale to nic nie szkodzi. Naszej drużynie na pewno nie zabraknie ambicji i serca do walki. Nie zastanawiamy się co będzie dalej, skupiamy się z meczu na mecz. W każdym z nich damy z siebie wszystko. Jeżeli troszkę szczęścia dopisze, do tego dojdzie skuteczność i parę innych szczegółów to jesteśmy w stanie pokusić się o dobry wynik. 

 

Jak należy zagrać aby w tych dwóch pierwszych meczach u siebie z zespołami Djurgardens Sztokholm i Adler Mannheim osiągnąć korzystne wyniki.

 

Na pewno nie zagramy otwartego hokeja. Musimy zminimalizować straty na linii niebieskiej jednej i drugiej. Do tego unikać kar i być skutecznym, bo na pewno tych okazji do zdobycia bramki nie będziemy mieli zbyt wielu sytuacji, wiec trzeba to będzie wykorzystać. Liczymy że zagramy dobrze w obronie i bramkarz nam pomoże to wtedy będzie dobrze.

 

Atuty GKS-u Tychy.

 

Ambicja, wola do walki i serce, a reszta samo przyjdzie.

 

Wyniki losowania waszych grupowych rywali odebrałeś w kategorii gorzej już być nie mogło czy super, że mamy takich przeciwników?

 

W Lidze Mistrzów nie ma słabych przeciwników. Przynajmniej ja jakoś tego specjalnie nie analizowałem. W każdym z meczów musimy zagrać na maksimum swoich możliwości, bo jedynie wtedy możemy liczyć na jakiś pozytywny wynik. Cieszymy się z tego, że możemy się zmierzyć z drużynami ze światowej czołówki. Będziemy starali się to wykorzystać żeby to zaowocowało w przyszłości.

 

Transmisja meczu GKS Tychy - Djurgardens Sztokholm w piątek o 19:30 w Polsacie Sport.

 

Grzegorz Michalewski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze