Najlepsze akademie piłkarskie w Polsce zmierzą się w turnieju MicoCup

Piłka nożna
Najlepsze akademie piłkarskie w Polsce zmierzą się w turnieju MicoCup
fot. MicoCup

10 najlepszych akademii piłkarskich zagra we wrześniu w turnieju głównym MicoCup 2019 w Brzegu Dolnym. Dwie z nich awans wywalczyły na właśnie zakończonym turnieju kwalifikacyjnym. Tytułu broni Zagłębie Lubin. W gronie faworytów są także pozostałe drużyny z wielkiej szóstki.

Akademia Piłkarska Reissa Poznań i FC Wrocław Academy dołączą do drużyn, które zagrają w turnieju głównym MicoCup 2019. Zespoły awans wywalczyły w turnieju kwalifikacyjnym, który rozegrano 25 sierpnia na boiskach w Brzegu Dolnym. AP Reissa z dorobkiem 18 punktów zajęła pierwsze miejsce, tracąc w całym turnieju zaledwie 2 bramki i strzelając aż 23. Drugi był Wrocław, który w bezpośrednim pojedynku uległ Akademii Reissa 3-1.

 

- Gratulujemy zwycięzcom i jednocześnie dziękujemy pozostałym drużynom, które dzielnie walczyły o wygraną – podsumował Robert Woźniak, prezes firmy Micoled, współorganizatora MicoCup.

 

- Każda drużyna zagrała 7 meczów na wysokim poziomie. Na awansie zależało wszystkim, co widać było na murawie, ale system gry "każdy z każdym” dał odpowiedź, kto najbardziej zasłużył na awans - ocenił.


W turnieju głównym zagrają: AP Reissa Poznań, FC Wrocław Academy, drużyny z Big Six oraz AP Brzeg Dolny i Śląsk Wrocław SA. Drużyny z wielkiej szóstki to Akademie: Pogoni Szczecin, Lecha Poznań, Legii Warszawa, Lechii Gdańsk, Jagiellonii Białystok i Zagłębia Lubin. Tytułu sprzed roku broni Zagłębie. Najlepsze akademie piłkarskie w kraju zagrają w MicoCup 2019 w dniach 21-22 września na Stadionie Miejskim w Brzegu Dolnym. Ambasadorem turnieju po raz kolejny jest polski bramkarz Jakub Słowik. MicoCup to turniej kategorii U-13.


- Już turniej kwalifikacyjny pokazał, że we wrześniu walka o tytuł będzie emocjonująca – zapowiada były bramkarz Śląska Wrocław, obecnie zawodnik japońskiego Vegalta Sendai.

 

- W MicoCup biorą udział najlepsze szkółki piłkarskie z całej Polski, co gwarantuje wysoki poziom sportowy. Młodzież cieszy się grą i daje z siebie wszystko. Turniej kwalifikacyjny oglądało wiele osób. Mamy nadzieję, że kibice nie zawiodą także we wrześniu - zachęca Słowik.


Tabela turnieju kwalifikacyjnego – MicoCup 2019

 

1. AP REISSA Poznań 18 pkt (awans)
2. FC Wrocław Academy 16 pkt (awans)
3. Łużyce Lubań 14 pkt
4. Odra Opole 13 pkt
5. UKS Kiełczów 9 pkt
6. Parasol Wrocław 8 pkt
7. AP II Brzeg Dolny 1 pkt
8. GAP Borów 1 pkt

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie