Polski talent wraca do kraju. AC Milan zamieni na Fortuna 1 Ligę

Piłka nożna
Polski talent wraca do kraju. AC Milan zamieni na Fortuna 1 Ligę
fot. Cyfrasport

Z informacji portalu sportdziennik.com wynika, że utalentowany polski pomocnik - Przemysław Bargiel, który ponad dwa lata temu przeniósł się z Ruchu Chorzów do Milanu, wróci do Polski. 19-latek ma trafić na zasadzie wypożyczenia do grającego w Fortuna 1 Lidze, GKS-u Jastrzębie.

Bargiel to młodzieżowy reprezentant Polski, który od początku swojej kariery był związany z Ruchem Chorzów. W Ekstraklasie zadebiutował wiosną 2016 roku, w meczu z Cracovią, miał wówczas 16 lat i 34 dni. W dorosłej drużynie "Niebieskich" rozegrał łącznie 6 meczów.

 

W lipcu 2017 roku AC Milan zapłacił za reprezentanta Polski pięciu grup młodzieżowych (U-15, U-16, U-17, U-18 i U-19) 350 tysięcy euro. Następnie Ruch zarobił na swoim wychowanku dodatkowe 150 tysięcy euro, co łącznie daje sumę pół miliona euro.

 

Jak poinformował sportdziennik.com, menedżer Bargiela - Kamil Zieleźnik zaproponował szkoleniowcowi jastrzębian - Jarosławowi Skrobaczowi kandydaturę 19-latka. Doświadczonemu trenerowi ten pomysł przypadł do gustu i wszystko wskazuje na to, że gracz Milanu wzmocni szeregi drużyny z Fortuna 1 Ligi.

 

Piłkarz, który poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Spezi (na poziomie Primavery rozegrał 19 meczów, w których strzelił gola oraz zaliczył asystę) w klubie z Jastrzębia-Zdroju ma grać do końca grudnia tego roku. Po tym czasie sztab szkoleniowy ma ocenić jego przydatność i wówczas podejmie decyzję odnośnie dalszej przyszłości Bargiela. Jeśli obie strony będą zadowolone ze współpracy, umowa może zostać przedłużona.

 

WYNIKI I TABELA FORTUNA 1 LIGI

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie