Puchar Ligi Angielskiej: Kolejny Polak z debiutem w Leeds

We wtorkowym meczu Pucharu Ligi Angielskiej ekipa Leeds United przegrała po rzutach karnych ze Stoke City i odpadła z dalszej fazy rywalizacji. W barwach tych pierwszych zaprezentował się kolejny po Mateuszu Klichu polski zawodnik. Mowa o Mateuszu Boguszu, który rozegrał pełne spotkanie.

Konfrontacja na Elland Road była bardzo interesująca. Przyjezdni prowadzili do przerwy już 2:0, lecz w drugiej połowie podopieczni Marcelo Bielsy doprowadzili do wyrównania. Losy awansu rozstrzygnęły się dopiero w rzutach karnych. W nich pomylił się tylko jeden zawodnik - Jack Harrison, który nie wykorzystał jedenastki w ostatniej serii. To oznaczało promocję do kolejnej rundy piłkarzy Stoke.

Pierwszy raz w seniorskiej drużynie Leeds zaprezentował się Mateusz Bogusz, który zagrał w pełnym wymiarze czasowym. Były piłkarz Ruchu Chorzów do tej pory występowal w zespole młodzieżowym klubu z Championship lub znajdował się na ławce rezerwowych pierwszego zespołu. Swoją szansę 18-latek otrzymał wreszcie we wtorkowy wieczór.

W kadrze na to spotkanie znalazł się także inny z Polaków - 23-letni golkiper Kamil Mazek. Mateusz Klich znalazł się poza kadrą.

Leeds United to lider tabeli Championship po 5. rozegranych kolejkach.