Dolberg zagra we Francji. Ajax dostanie ponad 20 milionów euro

Piłka nożna
Dolberg zagra we Francji. Ajax dostanie ponad 20 milionów euro
fot. Polsat Sport

Zakończyła się saga transferowa związana z odejściem Kaspera Dolberga z Ajaksu Amsterdam. Duński napastnik został wykupiony przez OGC Nice za 20,5 miliona euro.

Dolberg latem poinformował Ajax, że chciałby opuścić Amsterdam. Powodem ma być to, że po obiecującym początku sezonu po raz kolejny usiadł on na ławce i trener Erik ten Hag nie darzy go takim zaufaniem, jakiego życzyłby sobie sam zawodnik. O Duńczyku mówiło się, że nie do końca pasuje on do koncepcji drużyny, mimo że otrzymał on wystarczająco wiele szans, by zaprezentować swoje umiejętności w trakcie okresu przygotowawczego.

 

Już w poniedziałek 19 sierpnia Dolberg wyleciał do Francji, by uzgodnić ostatnie szczegóły kontraktu, który ma obowiązywać przez pięć lat. Musiał jeszcze przejść testy medyczne w Nicei, gdzie trenerem jest Patrick Vieira. Początkowo mówiło się o kwocie 25 milionów euro łącznie z bonusami, ale ostatecznie kluby dogadały się, że Ajax dostanie za Duńczyka 20,5 mln euro.

 

Urodzony w 1997 roku Dolberg w Amsterdamie był obecny od sezonu 2015/2016, a już rok później został włączony do pierwszego zespołu Ajaksu. W poprzednim sezonie pozycja duńskiego napastnika zaczęła słabnąć, a w ataku najczęściej pojawiali się Dusan Tadić i Klaas-Jan Huntelaar. W Nicei powalczy o europejskie puchary, bo takie plany mają włodarze klubu z Lazurowego Wybrzeża. W poprzedniej kampanii OGC Nice zajęło 7. lokatę w Ligue 1.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze