Po raz ostatni Slavia Praga grała w fazie grupowej Ligi Mistrzów 12 lat temu, jednak obiecujący występ w ubiegłorocznej Lidze Europy daje nadzieję, że nie będą to wyłącznie chłopcy do bicia. Zespół z Czech wyeliminował Sevillę i podjął równorzędną walkę z Chelsea, trafiając do siatki późniejszego triumfatora aż trzykrotnie na Stamford Bridge.
 
To właśnie były piłkarz The Blues przyczynił się do pechowego losowania zespołu z Pragi. Petr Cech wylosował dla swoich rodaków grupę F, w której już wcześniej znalazły się Barcelona, Borussia Dortmund i Inter Mediolan.
 
Tuż po losowaniu kamery uchwyciły przedstawicieli mistrzów Czech, którym pozostało się tylko zaśmiać!
 
- Chyba wszyscy pójdą na piwo i chyba Petr Cech będzie stawiał za takie losowanie! - powiedział wyraźnie rozbawiony reakcją reprezentantów Slavii Praga Tomasz Smokowski.
 
- Jeden z Czechów ma już zakaz stadionowy - zażartował Mateusz Borek.
 

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.