Fortuna 1 Liga: Cenne trzy punkty Radomiaka Radom

W sobotnim meczu Fortuna 1 Ligi Radomiak Radom pokonał przed własną publicznością Sandecję Nowy Sącz 1:0. To pierwsza wygrana radomian od drugiej kolejki, dzięki której wskoczyli na czwartą pozycję w tabeli.

Radomiak po dwóch zwycięstwach na początku sezonu znacząco obniżył loty. Dwa punkty w ostatnich czterech meczach z pewnością nie satysfakcjonują beniaminka Fortuna 1 Ligi. W meczu z Sandecją przed własną publicznością radomianie liczą na znaczną poprawę swojej gry.

W pierwszej połowie lepiej zaczęli gospodarze. Piłkarze Radomiaka szybciej przenosili piłkę pod pole karne rywala i w przeciwieństwie do Sandecji oddawali celne strzały na bramkę. Ich próby przyniosły oczekiwany skutek w 19 minucie. Dawid Abramowicz po dośrodkowaniu z rzutu rożnego otworzył wynik meczu. 28-letni obrońca zdobył swoją pierwszą bramkę w tym sezonie.

Po przerwie odważniej ponownie zaczęli radomianie. Zawodnicy Dariusza Banasika częściej i lepiej atakowali rywala. W 62. Minucie dwukrotnie byli bliscy podwyższenia prowadzenia, ale pudłowali ze świetnych pozycji. Sandecja potrafiła jedynie odpowiedzieć nieuznanym golem ze spalonego.

Dzięki zwycięstwu Radomiak awansował na czwarte miejsce w tabeli. Pozycja ta może się jednak zmienić, ponieważ w niedzielę swoje mecze rozegrają ekipy Miedzi Legnica, czy GKS-u Bełchatów, które mają tyle samo punktów, co zespół z Radomia. Sandecja spadła na czternaste miejsce w Fortuna 1 Lidze.

Radomiak Radom - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (1:0
Bramki: Abramowicz 19

Radomiak: Mateusz Kochalski - Damian Jakubik, Michał Grudniewski, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz - Leandro (77, Patryk Mikita), Michał Kaput, Mateusz Lewandowski (56, Adam Banasiak), Rafał Makowski, Mateusz Michalski (85, Patryk Winsztal) - Maciej Górski

Sandecja: Daniel Bielica - Adrian Danek (75, Dominik Kun), Michal Piter-Bučko, Grzegorz Baran, Marcin Flis, Damian Chmiel - Maciej Korzym, Michał Walski, Radosław Kanach (86, Thiago), Maciej Małkowski - Mateusz Klichowicz (65, Kamil Ogorzały)

Żółte kartki: Lewandowski, Leandro, Michalski, Kaput - Danek, Kanach.