Fortuna 1 Liga: Przełamanie Chrobrego Głogów. Pierwsza wygrana w sezonie

Chrobry Głogów w siódmej kolejce sezonu Fortuna 1 Ligi odniósł pierwsze zwycięstwo. Ekipa z Dolnego Śląska ograła na wyjeździe GKS Bełchatów (2:1).

Głogowianie wyszli na prowadzenie na początku drugiej połowy za sprawą trafienia Roberta Mandrysza. Ich radość nie trwała jednak długo. Kilka chwil później sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, który wykorzystał Mateusz Marzec. Było to dla niego już czwarte trafienie w obecnych rozgrywkach.

Gola na wagę trzech punktów dla gości w 75. minucie strzelił Marcel Ziemann. Dla Chrobrego było to pierwsza wygrana w sezonie. Podopieczni Ivana Djurdjevicia wcześniej przegrali pięć spotkań, a w ostatniej kolejce zremisowali u siebie ze Stomilem Olsztyn (0:0).

Dzięki tej wygranej, Chrobry wydostał się z ostatniego miejsca w tabeli. Drużyna z Głogowa wyprzedziła Odrę Opole, która ma na swoim koncie dwa punkty. Do pierwszej bezpiecznej lokaty, które zajmuje Sandecja Nowy Sącz, klub z Dolnego Śląska traci pięć punktów.

GKS Bełchatów - Chrobry Głogów 1:2 (0:0)
Bramki: Mateusz Marzec 53 - Robert Mandrysz 49, Marcel Ziemann 75