ME siatkarek: Niemcy - Słowenia. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
ME siatkarek: Niemcy - Słowenia. Transmisja w Polsacie Sport
fot. PAP

Zanim na parkiecie pojawią się reprezentacje Polski oraz Hiszpanii, obejrzymy spotkanie Niemcy - Słowenia. Zwycięzca tego meczu może być kolejnym rywalem Biało-Czerwonych. Transmisja od 18.00 w Polsacie Sport.

Niemki są na pewno sporym zaskoczeniem tego turnieju. Nie chodzi oczywiście o samo wyjście z grupy, ale o zajęcie pierwszego miejsca w tabeli. Nasze zachodnie sąsiadki niespodziewanie pokonały po tie-breaku faworyzowane Rosjanki. Ciężar zdobywania punktów spoczywa głównie na trzech zawodnikach - Louisie Lippmann (77 oczek), Jennifer Geerties (68) oraz Janie Francisce Poll (79).

 

Po tej statystyce widać, że ataki Niemek rozkładają się dość równomiernie. Dla przykładu w reprezentacji Polski najwięcej punktów ma oczywiście Malwina Smarzek-Godek (102), a druga Natalia Mędrzyk uzbierała ich prawie dwa razy mniej (57).

 

Wszystkie te zawodniczki przebija jednak Iza Mlakar. Słowenka ma na koncie aż 156 oczek! W rankingu najlepszych punktujących zajmuje szóste miejsce. Słowenki zapewniły sobie awans do najlepszej "16" mistrzostw Europy dzięki wygranej z Portugalią (co zakładano z góry) oraz Ukrainą. 

Transmisja od 18.00 w Polsacie Sport. Studio zaczniemy już od 17.00!

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie