Olbrzymia pensja Lewandowskiego problemem Bayernu?

Piłka nożna
Olbrzymia pensja Lewandowskiego problemem Bayernu?
fot. PAP

W miniony czwartek Robert Lewandowski przedłużył kontrakt z Bayernem Monachium. Na mocy nowej umowy ma zarabiać 20 milionów euro brutto rocznie. "Bild", który podał wysokość zarobków Polaka, zastanawia się, czy to nie rozbije sytuacji w zespole mistrza Niemiec.

Polak to od lat jeden z najlepszych napastników świata, więc nic dziwnego, że Bayern zrobił wszystko, by zatrzymać go u siebie. Działacze musieli zapewnić mu najwyższą pensję w klubie. Zatrzymało się na 20 milionach euro brutto.

 

W sobotę Lewandowski zagrał pierwsze spotkanie na nowym kontrakcie. Strzelił jednego gola, a Bayern wygrał z Mainz 6:1. Dziennikarze "Bilda", którzy ujawnili nowe zarobki polskiego snajpera, zastanawiają się jednak, jak taka kwota zadziała na pozostałe gwiazdy Bayernu. Wiadomo jeszcze, że wypożyczony z Barcelony Philippe Coutinho będzie inkasował około 13 milionów euro.

 

Wiele legend Bayernu twierdzi, że Lewandowski zasługuje na takie zarobki. Lothar Matthäus przyznał niedawno, że poprzednie wynagrodzenie wynoszące około 15 milionów euro było zbyt niskie jak na klasę takiego piłkarza.

 

"Czy wielkie pensje będą w przyszłości problemem Bayernu? Czy mogą zakłócić spokój w zespole? Która gwiazda może poprosić o podwyżkę?" - pytają dziennikarze "Bilda".

 

Bayern Monachium wydał w letnim okienku transferowym blisko 150 milionów euro na wzmocnienia. To na pewno dopiero początek takich wydatków, gdyż w obecnych czasach trzeba wydawać mnóstwo pieniędzy praktycznie co kilka miesięcy.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze