Zmarzlik wygrał 67. turniej o Herbowy Łańcuch Ostrowa Wielkopolskiego

Żużel
Zmarzlik wygrał 67. turniej o Herbowy Łańcuch Ostrowa Wielkopolskiego
fot. Cyfrasport

Żużlowiec Stali Gorzów Bartosz Zmarzlik wygrał 67. turniej o Herbowy Łańcuch Ostrowa Wielkopolskiego. W finałowym biegu pokonał kolegę klubowego Szymona Woźniaka i Duńczyka Mikkela Michelsena (Speed Car Motor Lublin).

Zmarzlik był jednym z głównym faworytów turnieju. Do Ostrowa Wielkopolskiego przyjechał prosto z niemieckiego Tetrow, gdzie zajął drugą lokatę w Grand Prix i wrócił na fotel lidera klasyfikacji generalnej.

 

Gorzowianin pokazał wysoką formę, ale w dwóch biegach musiał uznać wyższość rywali. W swoim drugim starcie przegrał z zawodnikiem gospodarzy Nicolai Klindtem, natomiast w 19. wyścigu nieoczekiwanie dał się wyprzedzić Robertowi Lambertowi. Zmarzlik wygrał rundę zasadniczą i razem z drugim Michelsenem miał pewny udział w finale.

 

Stawkę finalistów uzupełnili dwaj najlepsi zawodnicy z barażu - Woźniak i Daniel Jeleniewski. Wicemistrz świata wykorzystał zamieszanie na pierwszym łuku i wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do końca wyścigu. Zmarzlik po raz drugi triumfował w ostrowskim turnieju. Zawody oglądało ponad trzy tysiące kibiców.

 

Bieg finałowy był poświęcony pamięci tragicznie zmarłego przed rokiem Tomasza Jędrzejaka, wychowanka Iskry Ostrów. Przed zawodami została odsłonięta pamiątkowa tablica dedykowana żużlowcowi.

 

Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego to najstarszy turniej żużlowy w Polsce. Jego pierwszym zwycięzcą był 17 września 1950 roku legendarny Alfred Smoczyk. Kilkanaście dni później zginął w wypadku motocyklowym. Na liście triumfatorów są również m.in. Edward Jancarz, Roman Jankowski, Jerzy Szczakiel, Tomasz Gollob, Nicki Pedersen oraz Tai Woffinden.

 

Czołówka zawodów:
  
  1. Bartosz Zmarzlik (truly.work Stal Gorzów)    13+3  1. miejsce w finale
  2. Szymon Woźniak (truly.work Stal Gorzów)     12+3+2 2. miejsce w finale
  3. Mikkel Michelsen (Speed Car Motor Lublin)    12+1  3. miejsce w finale
  4. Daniel Jeleniewski (Orzeł Łódź)         12+2+0 4. miejsce w finale
  5. Andrzej Lebiediew (Lokomotiw Daugavpils)     8+1  3. miejsce w barażu
  6. Artiom Łaguta (MrGarden GKM Grudziądz)      11+d  4. miejsce w barażu
  7. Norbert Kościuch (Gert Well Toruń)         8
  8. Robert Lambert (Speed Car Motor Lublin)      7
MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie