VIII Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej zostanie rozegrany we Wrocławiu

Siatkówka
VIII Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej zostanie rozegrany we Wrocławiu
fot. PAP

VIII edycja Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej odbędzie się we Wrocławiu. 5 i 6 października 2019 roku Hala Orbita będzie gościć drużyny z Polski, Białorusi i Słowacji.

Siatkarski memoriał, który odbędzie się po raz ósmy, to nie tylko sportowe emocje, ale przede wszystkim wyraz hołdu i przypomnienie o sukcesach i życiu polskiej siatkarki Agaty Mróz-Olszewskiej. Poprzez walkę na boisku i walkę z chorobą, mówiła o potrzebie pomagania innym. Wydarzenie objęła Honorowym Patronatem Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.
 
Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Kropla Życia. Tym razem Wrocław będzie gospodarzem wydarzenia, a mecze odbędą się w Hali Orbita.
 
Na parkiecie zagrają cztery żeńskie drużyny: #VolleyWrocław, Developres SkyRes Rzeszów, słoweńska Gen–I Volley Nova Gorica i białoruska Minchanka Mińsk.
 
Oprócz emocji sportowych, nie zabraknie innych atrakcji i przedsięwzięć- jak m.in. prezentacja szkół im. Agaty Mróz-Olszewskiej i organizacji charytatywnych. Jednym z najważniejszych wydarzeń jest akcja honorowego krwiodawstwa, która zostanie przeprowadzona pod Halą "Orbita" w sobotę 5 października.
 
Wydarzenie skierowane jest do wszystkich, którzy lubią sport, siatkówkę, aktywny wypoczynek, a także włączają się w akcje propagujące społecznie ważne idee. Zarówno dzieci, młodzież, dorośli, kibice i krwiodawcy znajdą coś dla siebie. Wszystkich łączy sympatia do działań wybitnej polskiej siatkarki, Agaty Mróz-Olszewskiej, która w najtrudniejszych chwilach życia, podczas otwartej walki z chorobą, okazała się Wielkim Człowiekiem, zasługującym na szacunek i pamięć. Zgromadziła wokół siebie kibiców, którzy wspierając ją, pomagali także innym potrzebującym.
RM, #VolleyWrocław

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze