El. Euro 2020: Dublet Gytkjaera. Dania rozbiła Gibraltar

Reprezentacja Danii z Christianem Gytkjaerem w składzie rozbiła na wyjeździe Gibraltar 6:0. Dwa gole dla Skandynawów strzelił właśnie snajper Lecha Poznań. Dublet zanotował także jego imiennik - Christian Eriksen.

Duńczycy wyszli na prowadzenie już w 6. minucie po strzale Roberta Skova. Asystę przy pierwszym trafieniu zaliczył Christian Eriksen, który strzelił kolejnego gola z rzutu karnego.

W drugiej połowie Eriksen ponownie wpisał się na listę strzelców. Gwiazda Tottenhamu ponownie wpisała się na listę strzelców uderzeniem z jedenastu metrów. Kolejne trafienie było dziełem Thomasa Delaneya. Następnie do głosu doszedł Gytkjaer, który zanotował dublet w 73. i 78. minucie.

29-letni napastnik Lecha dotychczas rozegrał 6 meczów w drużynie narodowej. Dla reprezentacji strzelił 3 gole.

Gibraltar - Dania 0:6 (0:2)
Bramki: Skov 6, Eriksen 34 (k), 50 (k), Delaney 69, Gytkjaer 73, 78

Gibraltar: Dayle Coleing - John Sergeant (83. Ethan Jolley), Roy Chipolina, Joseph Chipolina, Jayce Olivero - Ethan Britto (46. Alain Pons), Andrew Hernandez, Louie Annesley (46. Erin Barnett), Liam Walker, Anthony Hernandez - Tjay De Barr.

Dania: Kasper Schmeichel - Daniel Wass, Simon Kjaer (63. Mathias Joergensen), Andreas Christensen, Jens Stryger Larsen - Robert Skov, Pierre Emile Hoejbjerg, Thomas Delaney (77. Lasse Schoene) - Christian Eriksen - Yussuf Poulsen (63. Martin Braithwaite), Christian Gytkjaer.

Żółte kartki: Hernandez - Kjaer

Sędzia: Jonathan Lardot (Belgia).