El. Euro 2020: Triumf Hiszpanów na trudnym terenie

W czwartkowy wieczór na Arena Nationala w Bukareszcie doszło do ciekawie zapowiadającej się konfrontacji reprezentacji Rumunii z Hiszpanią. Lepsi okazali się goście, którzy wygrali 2:1 i tym samym umocnili się w tabeli grupy F eliminacji Euro 2020.

Hiszpanie przed tym spotkaniem mieli na swoim koncie komplet 12 punktów, wygrywając odpowiednio z Norwegią 2:1, Maltą 2:0, Wyspami Owczymi 4:1 oraz Szwecją 3:0. Podopieczni Roberto Moreno chcieli odnieść kolejne zwycięstwo w czwartkowy wieczór.

Ich przeciwnikiem była Rumunia, która eliminacje rozpoczęła od porażki ze Szwecją 1:2, aby w trzech kolejnych konfrontacjach zainkasować siedem punktów - za triumfy z Wyspami Owczymi 4:1 i Maltą 4:0 oraz remis z Norwegią 2:2.

Faworytami tego starcia byli rzecz jasna piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego, którzy zgodnie z planem mieli sporą przewagę w posiadaniu piłki. W 28. minucie faulowany w polu karnym Rumunów został Paco Alcacer. Do podyktowanej "jedenastki" podszedł Sergio Ramos, który pewnym strzałem otworzył wynik tego spotkania.

Skromne prowadzenie Hiszpanów utrzymało się do przerwy. Już na początku drugiej połowy mistrzowie świata z 2010 roku po świetnej akcji rozpracowali defensywę Rumunii. Prostopadłe zagranie w polu karnym otrzymał Jordi Alba, który zagrał wzdłuż bramki do Alcacera. Ten z kilku metrów podwyższył rezultat.

Wydawało się, że przyjezdni będą w pełni kontrolować przebieg spotkania, lecz w 59. minucie kontaktowego gola strzelili gospodarze. Odegranie głową Georga Puscasa sfinalizował Florin Andone, ku euforii publiczności w Bukareszcie.

W 79. minucie emocje sięgnęły zenitu. Sam na sam z bramkarzem wyszedł Puscas, który tuż przed polem karnym został sfaulowany przez Diego Llorente. Sędzia zmuszony był wręczyć Hiszpanowi czerwoną kartkę.

W samej końcówce ekipa Cosmina Contry dążyła do wyrównania, ale gra w przewadze nie pomogła im osiągnąć tego rezultatu. Ostatecznie Rumunii ponieśli drugą porażkę w tych eliminacjach, podczas gdy La Furia Roja jest liderem grupy z kompletem zwycięstw.

Rumunia - Hiszpania 1:2 (0:1)
Bramki: Andone 59 - Ramos 29, Alcacer 47

Rumunia: Ciprian Tatarusanu - Romario Benzar, Ionut Nedelcearu, Vlad Chiriches, Dragos Grigore, Alin Tosca - Ciprian Ioan Deac (71. Alexandru Maxim), Razvan Marin, Nicolae Stanciu (63. Ianis Hagi) - George Puscas, Claudiu Keseru (56. Florin Andone)

Hiszpania: Kepa Arrizabalaga - Jordi Alba, Sergio Ramos, Diego Llorente, Jesus Navas - Saul, Sergio Busquets, Fabian Ruiz - Daniel Ceballos (76. Pablo Sarabia), Paco Alcacer (84. Mario Hermoso), Rodrigo (71. Mikel Oyarzabal)

Żółte kartki: Marin - Ramos

Czerwona kartka: Diego Llorente