Stysiak show! Popis 18-letniej siatkarki w ćwierćfinale ME (WIDEO)

Siatkówka

Magdalena Stysiak była bez wątpienia jedną z bohaterek ćwierćfinałowego meczu mistrzostw Europy z reprezentacją Niemiec. Polskie siatkarki wygrały to spotkanie 3:2, a 18-letnia przyjmująca była najlepiej punktującą zawodniczką spotkania.

Stysiak wywalczyła 22 punkty, o jedno oczko więcej od Malwiny Smarzek-Godek. Z tej puli 15 punktów zdobyła w ataku (54% skuteczności), dwa blokiem, a aż pięć bezpośrednio z zagrywki. Poważnie postraszyła rywalki swymi serwisami, choćby w tie-breaku, udowadniając, że jest to jej mocna broń.
 
– W tym spotkaniu były wzloty i upadki. Wygrałyśmy dzięki determinacji i dobrej grze w tie-breaku. Pokazałyśmy kawał dobrej siatkówki. Każda z nas. Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa i z pewnością będziemy świętować – powiedziała po meczu Stysiak.
 
– Chcemy walczyć dalej. Przed nami półfinał z Turcją. W tym spotkaniu będziemy musiały pokazać swoją najlepszą siatkówkę, ponieważ gospodynie to bardzo dobry przeciwnik. Teraz jednak jeszcze się cieszymy, bo zrealizowałyśmy plan w stu procentach –  dodała, zapewniając, że Polki będą w kolejnych meczach walczyły o najwyższe cele.
RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze