El. Euro 2020: Pierwsi kibice zasiadają na stadionie w Lublanie

Piłka nożna
El. Euro 2020: Pierwsi kibice zasiadają na stadionie w Lublanie
fot. Cyfrasport

Pierwsze grupy kibiców pojawiają się w okolicach stadionu Stozice w Lublanie, gdzie o 20.45 rozpocznie się mecz Polski ze Słowenią w eliminacjach piłkarskich mistrzostw Europy. Niektórzy fani zajmują już miejsca na trybunach, gdzie rozwieszają flagi i transparenty.

Po dwóch dniach bezchmurnego nieba, w piątek w Lublanie padało intensywnie przez kilka godzin i można było zastanawiać się, czy mecz będzie mógł się odbyć. Jednak ok. godziny 18.30 ulewa odpuściła i wówczas na Stozicach zaczęło się robić coraz bardziej tłoczno.

 

W czwartek Słoweńska Federacja Piłkarska (NZS) poinformowała, że sprzedały się wszystkie bilety na piątkowe spotkanie. Wiadomo także, że nie została ani jedna wejściówka z puli przeznaczonej dla PZPN. Mecz obejrzy zatem ok. 16 tysięcy kibiców.

 

"Stadion będzie zapełniony. Coś takiego zdarza się pierwszy raz od czterech lat, kiedy graliśmy z Anglią" - powiedziały osoby zgromadzone w słoweńskim biurze prasowym.

 

Informacja o komplecie publiczności pojawia się w wielu materiałach prasowych, więc wie o tym praktycznie każdy kibic. Otwarte w 2010 roku Stozice ostatnio zapełniły się 14 czerwca 2015 roku, kiedy gospodarze przegrali z Anglią 2:3 w eliminacjach Euro 2016.

 

Po czterech kolejkach Polska prowadzi w grupie G z kompletem zwycięstw. Słowenia ma pięć punktów i jest czwarta. Przed nią sklasyfikowane są także Izrael (8), który w czwartek zremisował z Macedonią Północną 1:1, oraz Austria (6).

 

WYNIKI I TABELE ELIMINACJI EURO 2020

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze