Triumf Jagiellonii Białystok w sparingu

Piłkarze Jagiellonii Białystok pokonali w sparingu w Brześciu 2:1 miejscowe Dynamo, lidera najwyższej białoruskiej klasy rozgrywkowej. Obie bramki dla gości zdobył w końcówce Hiszpan Jesus Imaz.

Spotkanie z Jagiellonią było okazją do uroczystego pożegnania byłego reprezentanta Białorusi Romana Wasiliuka, który zakończył karierę. Żegnany owacyjnie przez kibiców zawodnik, który w zespole Dynamo Brześć rozpoczynał przygodę z piłką nożną, opuścił boisko tuż przed końcem pierwszej połowy. W 2001 roku Wasiliuk strzelił cztery bramki w meczu przeciwko Polsce (4:1), w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata.

W kadrze białostoczan - aktualnego wicelidera ekstraklasy - znaleźli się prawie wszyscy podstawowi zawodnicy. Zabrakło m.in. Damiana Węglarza, który od początku sezonu jest pierwszym bramkarzem oraz dwóch młodzieżowców: Bartosza Bidy i Patryka Klimali, z kadry Polski do lat 21 na mecze eliminacyjne do mistrzostw Europy.

Trener Jagiellonii Ireneusz Mamrot mocno rotował składem. Zagrali m.in. bramkarze Grzegorz Sandomierski i Krsevan Santini, 19-letni stoper Wojciech Błyszko, pozyskany przed tygodniem z drugoligowych Błękitnych Stargard oraz jego rówieśnik, ukraiński pomocnik Oleg Horin, który w lipcu podpisał z Jagiellonią 4-letni kontrakt.

O zwycięstwie białostoczan przesądziła końcówka meczu; niezawodny w tym sezonie Hiszpan Jesus Imaz trafił do bramki gospodarzy w 87. i 90. minucie.