ME siatkarzy: Alarm w zespole Francji! Kontuzje dwóch gwiazd

Siatkówka
ME siatkarzy: Alarm w zespole Francji! Kontuzje dwóch gwiazd
fot. PAP

Poważny problem przed startem mistrzostw Europy mężczyzn ma selekcjoner reprezentacji Francji, Laurent Tillie. Ostatni test przed turniejem zakończył się cennym zwycięstwem z Niemcami oraz... kontuzjami Earvina N'Gapetha i Trevora Clevenota.

Clevenot nie znalazł się w kadrze na spotkanie z powodów mięśniowych, a pięciosetowa batalia z Niemcami dała się we znaki największemu gwiazdorowi Trójkolorowych. A właściwie... rozgrzewka.
 
N'Gapeth poczuł ból podczas ataku tuż przed rozpoczęciem spotkania kontrolnego i został poddany testom tuż po jego zakończeniu. Francuzi wygrali 3:2 (25:20, 29:31, 20:25, 25:16, 15:12) i przygotowują się już do turnieju, który rozpocznie się 12 września.
 
Kilkadziesiąt godzin temu N'Gapeth udzielił kontrowersyjnego wywiadu dla Le Figaro, poddając w wątpliwość podejście francuskiego związku.
 
- Euro pomoże poszerzyć horyzonty siatkówki we Francji? Tylko, jeśli będziemy na podium. Pierwszą rundę rozegramy w Montpellier i możliwe, że czekają nas puste hale. Jeśli skończymy turniej na 1/8 finału, nikt nie będzie wspominał tego turnieju. Wszystko jest zależne od wyniku. Opinia publiczna nas nie zna. Może za wyjątkiem mnie, bo robiłem głupoty - mówił francuski gwiazdor, którego zdrowie będzie teraz kluczowym aspektem przygotowań do turnieju.
 
Francuzi znaleźli się w grupie A, gdzie zagrają z Bułgarią, Grecją, Włochami, Portugalią i Rumunią.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie