MŚ w boksie: Polacy poznali przeciwników w Jekaterynburgu

Sporty walki
MŚ w boksie: Polacy poznali przeciwników w Jekaterynburgu
fot. PAP

Filip Wąchała (69 kg) i Bartosz Gołębiewski (75 kg) mają wolny los w pierwszej rundzie i od 1/16 finału rozpoczną rywalizację w mistrzostwach świata w Jekaterynburgu. Pozostali czterej polscy bokserzy walczyć będą od 1/32 finału.

We wtorek Mateusz Goiński (81 kg) zmierzy się z reprezentantem Indii Brijeshem Yadavem, zaś Michał Soczyński (91 kg) z Turkiem Beratem Acarem. W środę Jarosław Iwanow (57 kg) spotka się z Brazylijczykiem Douglasem De Andrade, a w czwartek rywalem Mateusza Polskiego (63 kg) będzie Holender Enrico Lacruz.

 

Wąchała i Gołębiewski czekają na swych przeciwników, a pierwsze pojedynki mają zaplanowane odpowiednio 16 i 14 września.

 

W MŚ w Jekaterynburgu pięściarze walczyć będą w zaledwie ośmiu kategoriach, tych samych, w których boksować będą za niespełna rok w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Nie ma już limitu 64 kg, tylko 63 kg. Z kolei zamiast kategorii 56 kg jest teraz 57 kg.

 

Jedynym polskim mistrzem świata w boksie amatorskim (olimpijskim) pozostaje Henryk Średnicki, który zwyciężył w kategorii 51 kg w Belgradzie w 1978 roku. Ostatni medalista to natomiast Aleksy Kuziemski - zdobył brąz w wadze 81 kg w Bangkoku (2003).

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze