Transmisja Magazynu Formuły 1 po GP Włoch na Polsatsport.pl

Moto

Za nami niezwykle emocjonujący wyścig Formuły 1, Grand Prix Włoch. Zmagania na legendarnym torze Monza wygrał Charles Leclerc, natomiast Robert Kubica zajął 17. miejsce. Magazyn Formuły 1 podsumowujący minione zawody o godzinie 19:30 w Polsacie Sport News i na Polsatsport.pl.

Zwycięstwo Leclerca było jego drugim z rzędu. Tydzień temu Monakijczyk wygrał zawody w Belgii. W zawodach na włoskiej Monzy drugi na metę przyjechał Valtteri Bottas a trzeci Lewis Hamilton. Na podium zawodów znaleźli się ci sami kierowcy, którzy zajęli trzy najlepsze pozycje w Belgii. Jedyna zmiana zaszła między Hamiltonem i Bottasem, którzy zamienili się miejscami. Kubica, podobnie jak na torze Spa, tak i na Monzy zajął 17. miejsce. Wyścigu nie ukończyli: Kevin Magnussen, Daniił Kwiat oraz Carlos Sainz.

W klasyfikacji generalnej liderem pozostaje Hamilton z 284 punktami. 63 punkty straty do Brytyjczyka ma Bottas, a 99 Verstappen. Kubica jest dziewiętnasty z jednym "oczkiem" na koncie. Ostatnie miejsce zajmuje kolega z zespołu Polaka George Russell, który nie zdobył żadnego punktu.

W klasyfikacji konstruktorów prowadzi Mercedes przed Ferrari oraz Red Bull Racing. Williams zajmuje ostatnie dziesiąte miejsce.

Magazyn Formuły 1 w poniedziałek o godzinie 19:30 w Polsacie Sport News i na Polsatsport.pl.