El. Euro 2020: Prosinecki dał się przekonać i pozostanie na stanowisku

Piłka nożna

Robert Prosinecki jednak pozostanie selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Bośni i Hercegowiny - poinformowała tamtejsza federacja (NFSBiH). Chorwat miał odejść po porażce z Armenią 2:4 w eliminacjach mistrzostw Europy, ale namówiono go na zmianę decyzji.

- Nie udało mi się odpowiednio zmotywować drużyny. Przed rozpoczęciem cyklu wierzyłem w awans na Euro 2020, ale niestety nie udało się. Dlatego rezygnuję z pracy i chcę dać szansę komuś innemu. Następca będzie miał dużo czasu na przygotowanie zespołu do rozgrywek Ligi Narodów - tłumaczył po niedzielnej porażce 50-letni szkoleniowiec.

 

NFSBiH zapewniła go jednak o całkowitym poparciu i poprosiła, aby pozostał na stanowisku.

 

- Chcemy, aby prowadził zespół do końca eliminacji Euro 2020, jak zapisano w jego kontrakcie. Jesteśmy przekonani, że zmiana trenera na tym etapie nie przyniosłaby pozytywnego skutku. Nasza szansa awansu na mistrzostwa Europy przez kwalifikacje wciąż jest realna - napisano w oświadczeniu.

 

W tabeli grupy J Bośnia i Hercegowina spadła z trzeciego na czwarte miejsce - 7 pkt. Z kompletem 18 punktów prowadzą Włosi, przed Finlandią 12 i Armenią 9. Na końcu stawki Grecja 5 i Liechtenstein 1.

 

Prosinecki to były piłkarz m.in. Realu Madryt i Barcelony. Jako zawodnik z ekipą Chorwacji zdobył brązowy medal mistrzostw świata w 1998 roku.

 

Kadrę BiH prowadzi od stycznia 2018 roku, a wcześniej był selekcjonerem drużyny narodowej Azerbejdżanu.

 

WYNIKI I TABELE ELIMINACJI EURO 2020

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie